REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Hanks jako dobroduszny pan Rogers. Aktor wcieli się w rolę telewizyjnej gwiazdy

Tom Hanks to jeden z najbardziej uwielbianych aktorów ostatnich kilkudziesięciu lat. Gwiazdor znany z występów w filmach Cast Away, Forrest Gump czy Ratując pana Banksa wcieli się w postać Freda Rogersa – słynnego prowadzącego program dla dzieci.

28.09.2018
18:32
Tom Hanks stał się panem Rogersem na pierwszym kadrze swojego nowego filmu
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnimi czasy o Tomie Hanksie głośno było głównie z powodów pozaaktorskich. A to zostawał szczęśliwym nabywcą polskiego Fiata 126p, a to napisał i wydał całkiem niezły zbiór opowiadań. Słabiej szedł Hanksowi ostatnio dobór ról. Bo choć jego współpraca ze Stevenem Spielbergiem słynie w całej branży z jakości, to Czwarta władza, ich ostatni film, nie należał do najlepszych.

Hanks już pracuje jednak nad kolejnymi projektami. Jednym z nich jest rola Freda Rogersa. W Polsce to postać niemal anonimowa, ale w Stanach Zjednoczonych Rogers był znany i kochany jako człowiek, który wychował kilka pokoleń Amerykanów. Program Mister Rogers' Neighborhood nadawano od 1968 do 2001 roku. Program był skierowany do dzieci od dwóch do pięciu lat, ale dzięki otwartej i przyjaznej osobowości Rogersa był oglądany przez osoby w każdym wieku.

Tom Hanks zdaje się idealnie pasować do roli dobrodusznego pana Rogersa.

Udowadnia to pierwsze opublikowane zdjęcie Hanksa wystylizowanego na wzór prezentera. Aktor ma na sobie ikoniczny czerwony sweter Rogersa i błękitny krawat. Na skroniach nie brakuje mu siwych włosów. To tylko dodatkowo potwierdza, że Hanks wcieli się w Rogersa pod koniec jego kariery.

tom hanks nowy film class="wp-image-206341"

Opublikowany skrót fabuły filmu nazywanego roboczo You Are My Friend kładzie nacisk na relację między Fredem Rogersem i dziennikarzem Tomem Junodem, który otrzyma zadanie napisania artykułu o postaci prowadzącego programu dla dzieci. Producent filmu przedstawia go jako ciepłą historię dla całej rodziny:

Będzie to ponadczasowa opowieść o współczuciu, które triumfuje nad cynizmem.

REKLAMA

Za reżyserię filmu odpowiada Marielle Heller. To autorka filmów Bez zobowiązań, a ostatnio Can You Ever Forgive Me? W obsadzie obok Hanksa pojawią się Matthew Rhys, Susan Kelechi Watson i Chris Cooper.

You Are My Friend ma trafić do kin w październiku 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA