REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zobacz, jak Tommy Wiseau walczy o rolę Jokera. Reżyser prezentuje swoje umiejętności w krótkim nagraniu

Uważany za najgorszego reżysera świata Tommy Wiseau nie rezygnuje z pogoni za marzeniami. Kilka tygodni temu ogłosił, że chciałby zagrać Jokera w DCEU. Teraz w sieci pojawiło się nagranie, w którym prezentuje swoje umiejętności.

13.03.2018
11:28
Tommy Wiseau Joker
REKLAMA
REKLAMA

Choć kinowe uniwersum DC nie radzi sobie tak dobrze, jak jego rywal, to Warner Bros. nie zamierza rezygnować z produkowania następnych filmów. W przygotowaniu znajduje się już kilka kolejnych tytułów, m.in. Aquaman czy Shazam!. Wytwórnia pracuje także nad dziełem poświęconym Jokerowi. Rozpoczęły się już poszukiwania odtwórcy głównej roli.

Wśród chętnych do wcielenia się w superzłoczyńcę znalazł się Tommy Wiseau.

Kilka tygodni temu ekscentryczny filmowiec zapowiedział, że będzie ubiegał się o możliwość zagrania Jokera. Teraz dzięki Nerdist reżyser zademonstrował swoje umiejętności. W krótkim wideo Tommy prezentuje najpopularniejsze filmowe kwestie postaci. Odtwarza przede wszystkim sceny z Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, gdzie w psychopatycznego antagonistę wcielił się Heath Ledger. Wiseau czerpie także z Batmana Tima Burtona, w którym Jokera zagrał Jack Nicholson. W wejściu w rolę pomaga mu przyjaciel Greg Sestero.

Próby Tommy’ego wyglądają komicznie i śmiało można stwierdzić, że nie zobaczymy go w roli arcyłotra DC. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Joaquin Phoenix, który od pewnego czasu prowadzi rozmowy z Warner Bros. Sam film ma być origin story Jokera, a jego akcja toczyć się będzie w latach 80. Stylistycznie obraz ma nawiązywać do gangsterskich filmów Martina Scorsese, który znalazł się w ekipie producenckiej. Reżyserię powierzono Toddowi Phillipsowi, twórcy trylogii Kac Vegas.

REKLAMA

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie Tommy Wiseau przeżywa drugą młodość.

Postać filmowca stała się inspiracją dla Jamesa Franco, który nakręcił Disaster Artist i zagrał w nim główną rolę. Produkcja przedstawia kulisy powstawania kultowego filmu The Room, który zyskał sobie miano najgorszego widowiska w dziejach. Dzięki popularności Disaster Artist powróciło zainteresowanie dziełem samego Tommy'ego. Niedługo do dystrybucji trafi także film Best F(r)iends, w którym Wiseau zagra jedną z głównych ról.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA