REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Sky Rojo” nigdy nie będzie tak popularne jak „Dom z papieru”. Nowy serial Alexa Piny nie wygrał w zestawieniu Netflix TOP 10

Na platformę Netflix pod koniec poprzedniego tygodnia trafił nowy serial Alexa Piny. Autor jednego z największych hitów serwisu nie będzie jednak zadowolony z przyjęcia „Sky Rojo” w Polsce. Następca „Domu z papieru” nie wygrał nawet swojego pierwszego rankingu Netflix TOP 10.

27.03.2021
10:00
TOP 10 Netflix: New Amsterdam i Sky Rojo są ostatnio najpopularniejsze
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Netflix już od ponad roku informuje swoich użytkowników o tym, które tytuły w danym kraju cieszyły się największym zainteresowaniem społeczności. Nic nie wskazuje na to, by szefowie serwisu planowali zmienić tę strategię, dzięki czemu na Rozrywka.Blog nadal możemy informować was o najpopularniejszych produkcjach każdego tygodnia. Co Polacy oglądali w ostatnich siedmiu dniach?

TOP 10 Netflix Polska – najważniejsze produkcje na VOD w tym tygodniu:

10. Dopasowani (spadek o pięć miejsc)

Znalezienie prawdziwej miłości to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. W świecie „Dopasowanych” ten problem udało się rozwiązać za pomocą specjalnej aplikacji sprawdzającej nasze dopasowanie na poziomie genetycznym. Jak donoszą osoby, które miały już okazję obejrzeć nowy serial Netfliksa, w tym wypadku mamy do czynienia z ciekawszym konceptem niż wykonaniem. Ale sama idea znalezienia błyskawicznie partnera lub partnerki okazała się na tyle interesująca, że wielu Polaków sprawdziło produkcję.

Wynik: 12 punktów

9. Instynkt (spadek o trzy miejsca)

top 10 netflix polska

Produkcje Patryka Vegi znajdują się w Netflix TOP 10 tak często, że powoli kończą mi się pomysły na to, jak o nich pisać. Chyba nie ma sensu po raz kolejny powtarzać oczywistych oczywistości. Patryk Vega jest jak na nasze warunki reżyserem hiperpopularnym. I zupełnie nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższych latach zmienić.

Wynik: 16 punktów

8. Psi patrol (powrót do zestawienia)

top 10 netflix polska

„Psi patrol” od początku 2021 roku nie ma tak silnej pozycji jak na przełomie jesieni i zimy, ale nadal jest najpopularniejszych serialem dla dzieci na Netflix Polska. Historia grupy przyjacielskich czworonogów ma ten plus, że da się ją oglądać z najmłodszymi niemal na zapętleniu. Bo nawet w takim układzie „Psi patrol” będzie ich bawić.

Wynik: 18 punktów

7. Riverdale (awans o dwa miejsca)

„Riverdale” jako jedyna produkcja w tym tygodniu zdołała raz pokonać serial „New Amsterdam” i zająć 1. miejsce w topce. Licencjonowane produkcje tego typu najczęściej powiększają swoją bibliotekę tydzień po tygodniu i odcinek po odcinku, dlatego notują mocne pojedyncze strzały w naszym rankingu. A potem potrafią z niego zniknąć na kilka kolejnych dni. Dlatego „Riverdale” ostatecznie uplasowało się „dopiero” na czwartej lokacie od końca.

Wynik: 28 punktów

6. Paradise PD (spadek o cztery miejsca)

Animacja „Paradise PD” zaliczyła w ciągu ostatnich dni dosyć wyraźny zjazd. Jeszcze w poprzednim tygodniu zajmowała 2. miejsce i wydawało się, że może nawet awansować wyżej. Najnowszy sezon serialu ma bowiem więcej odcinków niż dwa poprzednie. Wygląda jednak na to, że zainteresowanie produkcją nie było aż tak wielkie.

Wynik: 30 punktów

5. Ginny & Georgia (spadek o dwa miejsca)

Serial „Ginny & Georgia” tydzień po tygodniu delikatnie spada w rankingu, ale jego wynik i tak jest imponujący. Mowa bowiem o produkcji utrzymującej się w czubie najpopularniejszych tytułów już od miesiąca. Tego typu osiągnięcia nie zdarzają się często. Będzie to zresztą widać w nadchodzącym artykule Netflix TOP 10 za cały marzec.

Wynik: 43 punkty

4. Zabójcze złudzenia (nowość)

Jedno jest pewne – film „Zabójcze złudzenia” zdecydowanie nie znajdzie się na niczyjej liście najlepszych pełnometrażowych produkcji 2021 roku. Recenzje erotycznego thrillera z Kristin Davis, Dermotem Mulroneyem, Shanolą Hampton i Greer Grammer są bowiem naprawdę fatalne. Inna sprawa, że Netflix raczej nie przejmuje się podobnymi sprawami, o ile film czy serial notują dobre wyniki oglądalności. A 4. miejsce „Zabójczych złudzeniem” w pierwszym tygodniu po premierze pokazuje, że akurat w Polsce jest pod tym względem całkiem nieźle.

Wynik: 44 punktów

Z powodu pandemii koronawirusa światowy sport przeżywa olbrzymie problemy, a fani nie mają możliwości oglądania swoich ulubionych dyscyplin na żywo. Nie dziwi więc, że najmniejsza nawet namiastka doświadczenia bycia na stadionie czy (w tym wypadku) torze wyścigowym cieszy się dużą popularnością. Choć oczywiście filmowa jakość dokumentu „Formuła 1: Jazda o życie” też swoje robi.

Wynik: 50 punktów

2. Sky Rojo (nowość)

Ocenianie długofalowego potencjału serialu „Sky Rojo” kilka dni po premierze może się wydawać nieco przedwczesne. Fakt, że nowa produkcja Alexa Piny nie zdołała w debiutanckim tygodniu zrzucić z piedestału produkcji będącej na Netfliksie od dawna, mówi jednak bardzo wiele. Fandom serii „Dom z papieru” jest tak duży, że każdy kolejny serial Hiszpana notuje niezłe wyniki. To trzeba zauważyć. Ale na powtórzenie globalnego szału na wzór tego, który wybuchł wokół Profesora i jego ekipy, raczej nie ma co liczyć.

Wynik: 50 punktów

1. New Amsterdam (to samo miejsce)

top 10 netflix polska
REKLAMA

Niezmiennie wysoka forma serialu „New Amsterdam” to mimo wszystko duże zaskoczenie. Jego popularność nie jest oczywiście jakąś aberracją, ale chyba nikt nie spodziewał się panowania do niedawna nieznanej serii przez kilka tygodni z rzędu. Do tej pory Netflix produkował bardzo mało klasycznych seriali o pracy w szpitalu („New Amsterdam” jest przecież tytułem stacji NBC), bo tego typu dzieła nie notowały spektakularnych wyników wśród użytkowników platformy. Coś czuję, że sukces „New Amsterdam” może to zmienić i w 2022 roku czeka nas wylew podobnych produkcji od Netfliksa.

Wynik: 69 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA