REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Z Gileadu nie ma ucieczki. Jest już nowy zwiastun 2. sezonu Opowieści podręcznej

Opowieść podręcznej platformy Hulu to był bezsprzecznie jeden z największych hitów 2017 roku. Nic więc dziwnego, że prace nad drugim sezonem serialu ruszyły niemal natychmiast. Najnowszy zwiastun produkcji pokazuje świat Republiki Gileadzkiej z nowych, nieznanych wcześniej stron i zapowiada wybuch rebelii.

28.03.2018
21:49
Handmaid's Tale 2
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga tekst zawiera spoilery dotyczące Opowieści podręcznej!

Hulu do tej pory oszczędnie publikowało nowe materiały dotyczące drugiego sezonu The Handmaid's Tale. Przyszedł jednak czas na odkrycie kart. W nowym zwiastunie produkcji znalazło się miejsce na niewidziane wcześniej sceny i nieznane do tej pory wątki.

Pierwszy sezon Opowieści podręcznej był dosyć wierną adaptacją powstałej w 1985 roku powieści Margaret Atwood. Kanadyjska pisarka stworzyła świat, w którym kobiety tracą wolność i możliwość samostanowienia. W zależności od wieku, wyglądu i predyspozycji zostają przydzielone do określonych ról, w tym tytułowych podręcznych. Główną bohaterką (graną w serialu przez Elisabeth Moss) jest Freda, podręczna służąca w domu komendanta Freda Waterforda (Joseph Fiennes). Freda skrycie nie zgadza się na swój los, wspomina dawne czasy wolności i poszukuje możliwych dróg ucieczki.

Pierwszy sezon skończył się wyjazdem kobiety z domu, w którym służyła. Czy Fredzie udało się uciec? Powieść Atwood nie udziela na to pytanie stuprocentowo pewnej odpowiedzi. Wygląda jednak na to, że Hulu nie zamierza być aż tak tajemnicze.

Drugi sezon Opowieści podręcznej zacznie się tuż po zakończeniu poprzedniego.

W trailerze pokazane zostają sceny, w których Freda podróżuje z tyłu samochodu i na głos zastanawia się, czy zdoła się wyzwolić.

Czy tak wygląda wolność? Co stanie się, gdy zdołam się wydostać? Prawdopodobnie nie ma wyjścia. Gilead jest w nas – mówi bohaterka w zwiastunie.

Handmaid's Tale 2 class="wp-image-148020"

Oprócz Fredy w zwiastunie pojawiają się też inne znajome twarze. Widzimy inne podręczne, Moirę, przyjaciółkę protagonistki, a także kłócących się komendanta i jego małżonkę Serenę. Dowiadujemy się także, jak wygląda życie poza znanymi dotychczas obszarami Republiki Gileadzkiej. W zwiastunie zostało choćby pokazane miejsce, które wygląda na opisane w powieści pola uprawne, a także Kolonia (gdzie wysyłane są stare i niepokorne bezpłodne kobiety). W drugim sezonie twórcy serialu pokażą też, jak „cywilizowany świat” protestuje w obronie amerykańskich kobiet, pierwsze próby buntu wśród podręcznych i brutalny odwet władzy.

Handmaid's tale trailer class="wp-image-148023"
REKLAMA

Czy w Gileadzie szykuje się rebelia uciemiężonych?

Można być pewnym, że drugi sezon Opowieści podręcznej dostarczy nie mniejszych wrażeń niż pierwszy. Wygląda na to, że autorzy serialu po ukazaniu smutnej rzeczywistości wykorzystywanych kobiet, chcą w kolejnej odsłonie postawić na walkę kobiet o swoje prawa. Zobaczymy, czy drugi sezon serialu okaże się równie świetny bez wygodnej podstawy, jaką była książka Atwood. Polska premiera serialu równolegle do światowej, czyli 25 kwietnia. Wyłączność na pokazywanie serialu ma platforma Showmax.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA