REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film o Bumblebee będzie ostatnim z serii Transformers. Reboot w drodze

Seria filmów Transformers doczeka się szóstej odsłony, ale na tym koniec. Hasbro zdecydowało się na zakończenie obecnego cyklu po zapowiedzianej już na przyszły rok produkcji opowiadającej o przygodach Bumblebee, ale Autoboty raczej nie wytrzymają zbyt długo z dala od Hollywood.

20.02.2018
9:20
transformery i ich transformacje
REKLAMA
REKLAMA

Transformers to przede wszystkim seria zabawek firmy Hasbro, która dała początek licznym serialom animowanym. Wraz z nowymi kolekcjami Autobotów i Deceptikonów przez 20 lat pojawiały się kolejne animacje, które sporą popularnością cieszyły się również w naszym kraju.

Transformery w kinie, czyli wzlot i upadek.

Producent zabawek postanowił wykorzystać swoją markę, by zaistnieć w Hollywood. Pierwszy film o Transformerach w reżyserii Michaela Baya miał premierę w 2009 roku. Seria na licencji Hasbro szybko stała się jedną z najbardziej dochodowych spośród licznych blockbusterów.

Transformers doczekał się czterech kontynuacji. Głównym bohaterem z początku był Shia LaBeouf, któremu partnerowały Megan Fox i Rosie Huntington Whiteley. W czwartej odsłonie pojawił się nowy protagonista, w którego wcielił się Mark Wahlberg.

Aktor powrócił do swojej roli w zeszłym roku w piątej części, która okazała się najsłabszą w serii. Transformers: Ostatni rycerz był w dodatku ostanim filmem z cyklu, którego reżyserii podjął się Michael Bay. W tym kontekście Hasbro zdecydowało się na zamknięcie projektu.

Transformers dostanie tylko jeden spin-off o Bumblebee.

Przed ogłoszeniem końca serii zapowiedziano premierę szóstego filmu w uniwersum Transformers. Nie będzie jednak bezpośrednio powiązany z pięcioma poprzednimi. Głównym bohaterem nowej produkcji będzie Autobot o imieniu Bumblebee. Na ekranie zapewne będziemy śledzić jego przygody podczas II wojny światowej.

REKLAMA

Na tym seria się jednak zakończy, wbrew poprzednim zapowiedziom. Paramount Pictures miało w planach jeszcze kilka kontynuacji oraz produkcje telewizyjne w uniwersum Transformerów, ale słabe wyniki finansowe poprzedniej części zmotywowały obie firmy do zmiany strategii.

Hasbro nie jest jednak gotowe na to, by definitywnie pożegnać się z Hollywood. Firma potwierdza, że planowany jest reboot cyklu. Podpisano też nową umowę z wytwórnią Paramount Pictures, która da producentowi zabawek większą kontrolę nad kolejnymi filmami na licencji Transformers.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA