REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

W Trójce nadal wrze. Nowy dyrektor radia jest już jego byłym dyrektorem

Od sierpnia minionego roku Michał Narkiewicz-Jodka był dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Po kilku miesiącach zdecydował się jednak zrezygnować ze swojej funkcji.

17.03.2021
17:30
Trójka. Michał Narkiewicz-Jodko nie jest już dyrektorem stacji
REKLAMA
REKLAMA

Program Trzeci Polskiego Radia mierzy się ze złą prasą, odkąd władzę w kraju przejęła Zjednoczona Prawica. Największy kryzys wizerunkowy rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy to postanowiono zdjąć ze strony internetowej wyniki Listy Przebojów Trójki. Głosowanie słuchaczy wygrał bowiem Kazik z utworem Twój ból jest lepszy niż mój, w którym piosenkarz krytykuje zachowanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Działania władz stacji uznano za przejaw cenzury, przez co dziennikarze zaczęli masowo odchodzić z rozgłośni, a muzycy ją bojkotować. W efekcie ze swojego stanowiska ustąpił ówczesny dyrektor Tomasz Kowalczewski i zastąpił go Kuba Strzyczkowski.

Za rządów Strzyczkowskiego udało się nieco złagodzić kryzys wizerunkowy, ale nie trwało to długo. Zarząd radia zdecydował się go odwołać „z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw”.

W sierpniu zastąpił go Michał Narkiewicz-Jodko. I ten nie nacieszył się jednak swoją funkcją zbyt długo. Zaledwie po kilku miesiącach zdecydował się złożyć rezygnację ze stanowiska. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Radia:

Zarząd Polskiego Radia S.A. przyjął w dniu 17.03.2021 roku rezygnację Michała Narkiewicza-Jodki ze stanowiska dyrektora Programu 3. Michał Narkiewicz-Jodko będzie nadal szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

W komunikacie poinformowano jednocześnie, że do czasu powołania nowego dyrektora Programu Trzeciego jego obowiązki będzie pełnił Paweł Kwieciński:

Do czasu powołania nowego dyrektora Programu 3 p.o. dyrektora będzie Paweł Kwieciński, który pozostanie jednocześnie dyrektorem Biura Programowego Polskiego Radia S.A. Paweł Kwieciński jest związany z Polskim Radiem od 1992 roku; wcześniej zajmował w nim stanowiska m.in. redaktora, szefa „Sygnałów dnia” w Programie 1 i zastępcy redaktora naczelnego Programu 1.

REKLAMA

Paweł Kwieciński będzie pełnił obowiązki dyrektora Trójki w bardzo trudnym dla radia okresie.

Nie chodzi jedynie o zarzuty dotyczące cenzury po wspomnianym notowaniu Listy Przebojów. Słuchalność stacji spadła, a do tego na celowniku ma ją Państwowa Inspekcja Pracy. Końca problemów Programu Trzeciego Polskiego Radia nie widać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA