REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Masz „Trzynaście powodów”, żeby odpuścić wyjście do kina i spędzić weekend z Netfliksem. Oto piątkowe nowości

Co prawda,  już w ten weekend w całej Polsce swoją działalność wznowi część kin, ale Netflix przedstawił mocne argumenty za tym, żeby zostać jeszcze chwilę w domu i zapoznać się z nowościami serwisu. Wśród nich długo oczekiwany 4. sezon serialu „Trzynaście powodów”. A to nie koniec piątkowych premier Netfliksa. 

05.06.2020
10:54
trzynascie powodow piaty sezon finalowy netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

Absolutnym hitem dzisiejszych premier platformy Netflix jest 4. sezon „Trzynastu powodów”, czyli amerykańskiego serialu Briana Yorkeya z 2017 roku, który szturmem zdobył serca widzów na całym świecie — nie tylko wsród nastolatków. Oprócz tego, od dziś na Netfliksie zobaczymy też „Ostatni skok w historii USA” i 5. sezon „Porad różowej brygady”.

Piątkowe nowości na Netflix Polska:

Trzynaście powodów, sezon finałowy

Serial Briana Yorkeya jest adaptacją książki Jaya Ashera z 2007 o tym samym tytule. Oryginalna produkcja Netfliksa opowiadająca o kulisach tragicznej śmierci licealistki zyskała rzeszę widzów, nie tylko wśród nastolatków. Seria koncentruje się wokół przyczyn, dla których Hannah Baker postanowiła odebrać sobie życie. Każdy z 13 odcinków opowiada o trudnych sytuacjach, z jakimi musiała mierzyć się dorastająca dziewczyna, borykająca się z przemocą ze strony rówieśników. Serial zyskał również przychylność krytyków, doceniających umiejętności młodych aktorów (w rolach głównych występują Katherine Langford i Dylan Minnette), jak również trudną tematykę zaburzeń psychicznych wśród młodzieży. Ze względu na drastyczne sceny (m.in. szczegółowo pokazany moment samobójstwa głównej bohaterki) i nihilistyczny przekaz, tytuł wywołał liczne kontrowersje i stał się obiektem ostrej krytyki części psychologów i recenzentów. Burza wokół „Trzynastu powodów” tylko podniosła serii oglądalność, do tego stopnia, że twórcy zdecydowali się na kolejne trzy sezony. Czwarty z nich i zarazem ostatni, od dziś można obejrzeć na Netfliksie.

Ostatni skok w historii USA

Władze USA planują ostatecznie rozprawić się z rosnącą przestępczością i terroryzmem. W tym celu mają zamiar wyemitować specjalny sygnał uniemożliwiający ludziom popełnianie przestępstw. Zanim ryzykowny eksperyment wejdzie w życie, troje złoczyńców będzie chciało trochę namieszać. Zawodowy złodziej Graham Bricke (Édgar Ramírez), hakerka Shelby Dupree (Anna Brewster) i syn znanego w środowisku gangstera Kevin Cash (Michael Pitt), decydują się połączyć siły i dokonać skoku stulecia, a zarazem ostatniego przestępstwa w historii Stanów Zjednoczonych. Planowany przez nich skok po prostu musi więc być spektakularny.

Porady różowej brygady: Sezon 5

REKLAMA

Amerykańskie reality show zyskało taką popularność, że doczekało się 5. sezonu. Nagrodzona siedmioma statuetkami Emmy seria opowiada skomplikowane historie ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk. Zadaniem tytułowej brygady jest zmotywowanie bohaterów do zmiany ich życia i towarzyszenie im podczas dokonującej się metamorfozy. W 5. sezonie Różowa Brygada powraca w nowym składzie z trafnymi poradami, emocjonującymi metamorfozami i chwytającymi za serce wyznaniami. Wśród bohaterów pojawią się m.in. homoseksualny ksiądz nieradzący sobie z własną orientacją, mama usiłująca okiełznać rozbrykaną trzylatkę i kobieta zmagająca się z kompleksami na punkcie ponadprzeciętnie wysokiego wzrostu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA