REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

„Chyłka” jedzie do Ameryki. Czy seriale TVN podbiją świat?

USA, Wielka Brytania, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia — widzowie z tych krajów już wkrótce będą mogli śledzić losy bohaterów polskich seriali. Wszystko dzięki kontraktowi, jaki TVN podpisał z międzynarodową platformą VOD Walter Presents.

22.09.2020
10:58
tvn chylka szadz odwroceni walter presents usa vod
REKLAMA
REKLAMA

Trwa świetna passa dla polskich filmów i seriali, które zyskują coraz większe zainteresowanie za granicą. Czy „Chyłka” i „Szadź” podbiją serca widzów w USA i Nowej Zelandii?

Nie tylko „Zenek”: trwa moda na polskie produkcje

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Telewizja Polska sprzedała za granicę licencje do takich produkcji jak „Bodo”, „Zenek” i „Wojenne dziewczyny”. Film o Zenku Martyniuku ma być dostępny w serwisie kinomaniak.eu na terytorium Unii Europejskiej, a także Islandii, Norwegii i Szwajcarii. Niedawno film o królu disco-polo zadebiutował również na Netfliksie, gdzie okazał się wielkim hitem.

TVN pozazdrościł mediom publicznym i wyprawia „Chyłkę” w świat

Najwidoczniej stacja z Wiertniczej pozazdrościła obrotnemu Jackowi Kurskiemu, który w promowaniu produkcji TVP nie ma sobie równych (ostatnio na Netfliksa trafił również serial Dwójki „O mnie się nie martw”) i również postanowiła zainteresować świat własnymi tytułami.

Dzięki umowie podpisanej przez TVN Grupa Discovery i międzynarodową platformę VOD Walter Presents, już niebawem takie produkcje jak „Chyłka-Zaginięcie”, „Chyłka-Kasacja” (oba tytuły oparte są na bestsellerowym cyklu kryminalnym Remigiusza Mroza), „Szadź” czy „Odwróceni. Ojcowie i córki” zadebiutują na anglojęzycznym rynku.

„Chyłka” i „Szadź” w USA, Wielkiej Brytanii i Australii

Na mocy kontraktu oryginalne produkcje TVN i Playera mają zadebiutować w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii. To nie pierwsza taka współpraca polskich nadawców z  Walter Presents — we wcześniejszych latach międzynarodowa platforma streamingowa udostępniała m.in. serial Canal+ pt. „Belfer”:

Od początku istnienia Walter Presents jestem wielkim fanem i zagorzałym orędownikiem polskich seriali fabularnych, które mają niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny klimat. Brytyjska i międzynarodowa publiczność entuzjastycznie zareagowała na ostry i elegancki ton polskiej narracji i cieszę się, że teraz mogę przedstawić im trzy oszałamiająco mocne tytuły TVN, jednego z największych nadawców w Polsce oraz synonimem jakości i kreatywności

— mówi Walter Iuzzolino, współzałożyciel firmy Walter Presents.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Walter Presents. Polskie programy sprawdzają się na wielu międzynarodowych rynkach. Perspektywa zaprezentowania naszych najnowszych seriali zagranicznej publiczności jest bardzo ekscytująca! Dzięki wciągającym fabułom, silnym, szokującym i hipnotyzującym bohaterom, wielowymiarowym zagadkom kryminalnym, a także fantastycznej obsadzie aktorskiej nasze produkcje bez wątpienia podbiją serca nawet największych koneserów z USA, Wielkiej Brytania, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii

REKLAMA

— dodaje Aneta Zaręba, menedżer ds. sprzedaży formatów i programów TVN Grupa Discovery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA