REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Dziennikarz TVP polemizuje z Kopernikiem. Powiedział w „Panoramie”, że Słońce krąży wokół Ziemi

Właściwie każdy Polak zna poświęcone Mikołajowi Kopernikowi zdanie: „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”. Problem w tym, że to nasze plemię wydało też pewnego dziennikarza TVP, który na antenie zaprzeczył słynnemu astronomicznemu odkryciu. Zrobił to z uśmiechem na ustach i ku chwale programu „Panorama”.

21.07.2021
15:50
tvp panorama mikołaj kopernik ziemia słońce
REKLAMA

Każdy fan kosmosu przyzna, że ostatnie lata pod względem nowych odkryć i osiągnięć były niezwykle ciekawe, emocjonujące, ale też odrobinę dołujące. Wszystko przez popularne w internecie grupy, które zaprzeczają podstawom wiedzy o astronomii ze słynnymi płaskoziemcami na czele. Tego typu osobom nie przeszkadza nawet fakt, że o okrągłej Ziemi wiedzieli już nawet Starożytni, co da się bardzo łatwo udowodnić. Część środowiska wychodzi jednak z założenia, że dopóki naukowe bzdury opowiadają anonimowi ludzie w sieci, to nie ma wielkiego zagrożenia. Gorzej, gdy podobne herezje wypowiada się z uśmiechem na ustach w trakcie popularnego programu informacyjnego.

Dziennikarz TVP Karol Gnat zaliczył olbrzymią wpadkę w trakcie emitowanej 20 lipca „Panoramy”. Prowadzący pożegnał widzów w bardzo nietypowy sposób i ani przez moment nic go w jego własnych słowach nie zaniepokoiło. Co dokładnie powiedział? Otóż tak bardzo zapragnął po 24 godzinach ponownie zobaczyć się z widzami, że zaprzeczył odkryciom Kopernika i tysiącom późniejszych astronomów, a także pokazał poziom wiedzy niegodny nawet ucznia podstawówki:

REKLAMA

A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk „Panoramy”

– wypalił Karol Gnat.

Mikołaj Kopernik może się schować, mamy nowego mistrza astronomii z TVP.

REKLAMA

Internauci oczywiście bez litości rzucili się na prowadzącego „Panoramy” i wyśmiali jego pomyłkę. Nie brak głosów o konieczność powrotu do szkoły, ale część komentujących nazywa Karola Gnata właśnie doskonałym uczniem, tyle że obecnego ministra edukacji Przemysława Czarnka (polityk PiS ostatnio zasłynął aferą wokół tzw. „cnót niewieścich”). Wiele osób wraca też przy tej okazji do słynnych 2 mld zł, które państwo przekazało na Telewizję Polską i Polskie Radio. Bo jeżeli wspomniana kwota miała podnieść poziom programów TVP, to obecnie tego nie widać. Chyba, że od początku chodziło o zrobienie skierowanego do nastolatków kanału TVP Teen.

Wszystko to brzmi jak historie z alternatywnej rzeczywistości, gdzie prawa wszechświata działają w myśl geocentryzmu, ale naprawdę wydarzyło się na naszej Ziemi. Planecie, której podróż dookoła Słońca tak brutalnie wstrzymał jednym zdaniem dziennikarz TVP, a wszystko po to, by zabłysnąć jak najjaśniejsza gwiazda telewizji. Mam nadzieję, że było warto. Mikołaj Kopernik przewrócił się pewnie kilka razy w grobie, a my wszyscy na swoich fotelach, ale czego się nie robi dla sławy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA