REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale /
  4. Media

„Rolnik szuka żony” po raz siódmy i garść nowości. TVP ujawnia szczegóły jesiennej ramówki

Telewizja Polska zaprezentowała szczegóły jesiennej ramówki. W nadchodzących tygodniach na antenę wróci m.in. hit pt. „Rolnik szuka żony”, ale pojawi się również sporo nowości.

28.08.2020
11:17
rolnik szuka zony ramowka jesienna tvp m jak milosc
REKLAMA
REKLAMA

Końcówka sierpnia to tradycyjnie czas prezentacji jesiennych ramówek telewizji. Swoje plany na nadchodzące tygodnie ogłosił kilka dni temu TVN (na antenę powrócą m.in. seriale „Usta usta” i „BrzydUla”), a teraz szczegóły oferty programowej zdradził również publiczny nadawca. Jesień w Telewizji Polskiej zapowiada się dość ciekawie — oprócz sprawdzonych i lubianych przez widzów formatów, na antenie pojawi się także sporo nowości.

„Rolnik” po raz siódmy i inne evergreeny

Niekwestionowanym hitem TVP od paru lat jest program „Rolnik szuka żony”. Show, w którym uczestnicy trudniący się uprawą roli i prowadzeniem gospodarstw wiejskich poszukują życiowych partnerów, powróci do TVP z siódmą edycją. Emisję pierwszego odcinka nowej odsłony zaplanowano na niedzielę 13 września o godz. 21:15 w telewizyjnej Jedynce. Tradycyjnie gospodynią programu będzie Marta Manowska.

Telewizja z Woronicza przygotowała również ciekawą propozycje dla fanów innego „miłosnego” show, czyli „Sanatorium miłości”. Już w najbliższy poniedziałek 31 sierpnia (godz. 19:00, TVP 2) stacja pokaże pierwszy odcinek serialu „Uzdrowisko” inspirowanego popularnym programem.

Kolejnymi sprawdzonymi formatami, które jesienią powrócą do TVP będą m.in. „Korona królów” (31 sierpnia, pon.-czw. godz. 18:30, TVP1), „Klan” (31 sierpnia, pon.-pt., godz. 18:00, TVP1), „Ojciec Mateusz” (od 10 września, czwartki, godz. 20:55, TVP1) i „M jak miłość” (8 września, pon.-wt., godz. 20:55, TVP2).

Oprócz tego, pojawią się także nowe odcinki „Barw szczęścia” (1 września, pon.-pt., godz. 20:10, TVP2), „O mnie się nie martw” (14 września, poniedziałki, godz. 21:50, TVP2) oraz „Na dobre i na złe” (9 września, środy, godz. 20:55, TVP2).

„The Voice of Poland” i „Ameryka da się lubić”, czyli rozrywka w TVP

W sobotę 12 września do telewizyjnej Dwójki powróci również popularne talent show „The Voice of Poland”. W jedenastej edycji programu w roli jurorów wystąpią Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron.  Na antenę Jedynki wróci też muzyczny program prowadzony przez Rafała Brzozowskiego „Jaka to melodia” (31 sierpnia, pon.-pt., godz. 17:25, a w weekendy — 18:30).

Wśród formatów rozrywkowych pojawi się również parę nowości. Jedną z nich jest program „Anything goes. Ale jazda!" prowadzony przez Elżbietę Romanowską. To międzynarodowy hit, w którym popularne osoby biorą udział w wielu różnych konkurencjach — m.in. wokalnych i tanecznych. W polskiej edycji pojawią się odcinki takie jak  „Odlotowe kalambury" (wiszący 2 m nad ziemią uczestnik będzie musiał przedstawić hasło za pomocą pantomimy), „Żywe litery" (uczestnicy będą musieli przeliterować hasło za pomocą ruchów ciała) i „Chińskie cienie" (hasło będzie odgadywane na podstawie gry cieni).

Wśród uczestników „Anything goes. Ale jazda!" zobaczymy m.in. Tomasza Karolaka, Mikołaja Roznerskiego, Aleksandrę Szwed i Dawida Kwiatkowskiego. Pierwszy odcinek nowego show TVP2 wyemituje w piątek 11 września o godz. 20:45).

Kolejną nowością będzie wariacja na temat popularnego niegdyś programu „Europa da się lubić”, tyle że w wersji amerykańskiej. „Ameryka da się lubić” zadebiutuje na antenie Dwójki w sobotę 12 września o godz. 20:00. Show poprowadzi Ida Nowakowska-Herndon.

Stacja z Woronicza zaprezentuje tej jesieni również serial reality pt. „Motel Polska”. Gospodarzem będzie Jacek Łęski, który wraz z zaproszonymi gośćmi będzie komentował bieżące wydarzenia w kraju. Emisję pierwszego odcinka zaplanowano na wtorek 15 września o godz. 21:00 w Jedynce.

Nowymi rozrywkowymi formatami będą też teleturniej  „Przyjaciele na zawsze” (start emisji w niedzielę 6 września o godz. 16:50 w TVP2) i „Smaki świata po polsku”, które zadebiutują w stacji tego samego dnia o godz. 11:15.

Wraca też Teatr Telewizji

Do TVP powróci również Teatr Telewizji, który tradycyjnie będzie prezentować swoje spektakle w poniedziałki o godz. 21:00 w Jedynce (start emisji od 21 września). Wśród zaplanowanych na jesień premier pojawią się m.in. „Trójkąt Bermudzki” w reżyserii Bodo Koxa i „Halo, halo, tu mówi Warszawa” autorstwa Ewy Małeckiej.

Bodo Kox zaprasza na swój serial

Interesującą nowością może być serial „Ludzie i bogowie” stworzony przez Bodo Koxa („Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Silverman”). Serial opowiada o losach oddziału „Pazur” działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej AK.

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: Leszek Zaręba, ps. „Onyks” (Jacek Knap) i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager’ (Dawid Dziarkowski). W serialu pojawią się również Maja Rybicka, Anna Mrozowska, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Edyta Olszówka, Dorota Landowska, Aleksandra Justa, Maciej Kosmala, Maciej Maciejewski, Piotr Bondyra i Jakub Kamieński.

Tytuł liczy trzynaście odcinków, a pierwszy z nich zaprezentowany zostanie w niedzielę 13 września o godz. 20:15 w TVP1.

„Pytanie na śniadanie” w cieniu afery

Po wakacyjnym wydaniu, na antenie pojawiać się będzie w tradycyjnej formie „Pytanie na śniadanie”. W ostatnim czasie wokół programu narosła atmosfera skandalu — wszystko przez odejście z programu dwojga gospodarzy — Tamara Gonzalez Perea (znana wcześniej jako Macademian Girl) i Robert El Gendy zostali zwolnieni z „PnŚ” rzekomo za niskie wyniki oglądalności. Jak poinformowała jednak blogerka, nie był to prawdziwy powód ich odejścia i poszło o... pieniądze.

Pereę i El Gendy'ego w nowej edycji „PnŚ” zastąpią dziennikarz Maciej Kurzajewski i znana z „M jak miłość” Katarzyna Cichopek.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA