REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVP uruchomi nowy kanał. Dzięki TVP4K obejrzysz wszystkie przegrane mecze Polaków na Euro 2020

Euro 2020 miało odbyć się w zeszłym roku, jednak ze względu na pandemię imprezę przełożono. Rozpocznie się ona w czerwcu 2021. Wszystkie rozegrane podczas niej mecze będziemy mogli obejrzeć w jakości 4K. TVP uruchomi bowiem nowy kanał na czas nadchodzącego wydarzenia.

26.03.2021
13:25
tvp cbos
REKLAMA

Gdyby nie pandemia koronawirusa, wiedzielibyśmy, kto jest nowym mistrzem Europy w piłce nożnej. Niestety COVID-19 pokrzyżował plany praktycznie wszystkim możliwym branżom, w tym także sportowej. Euro 2020 zostało przeniesione na ten rok i odbędzie się między 11 czerwca a 11 lipca. Jak się okazuje, wszystkie towarzyszące rywalizacji emocje będziemy mogli przeżyć w jakości 4K. Wszystko dzięki TVP.

REKLAMA

TVP4K — nowy kanał TVP na czas Euro 2020

W Polsce wyłączne prawa do transmisji meczów Euro 2020 ma Telewizja Polska. Wszystkie zostaną pokazane w TVP Sport i TVP1 lub TVP2. Dzięki temu każdy widz na terenie kraju będzie mógł kibicować swojej ulubionej drużynie. Co więcej, nadawca powraca do swoich pierwotnych planów, bo już w marcu Telewizja Publiczna informowała, że na czas (wtedy jeszcze nieprzeniesionych) rozgrywek uruchomi nowy kanał TVP4K.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, tymczasowy kanał ruszy w tym roku. I tak jak podczas mundialu w 2018 roku każdy telewidz będzie mógł obejrzeć mecze w najwyższej jakości. TVP4k będzie bowiem dostępne m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. A wszystko dzięki środkom finansowym, na które w dużej mierze składa się rekompensata za niepłacenie przez obywateli abonamentu RTV.

REKLAMA

Podczas mundialu w Rosji udowodniliśmy, że Telewizja Polska potrafi pokazywać atrakcyjnie największe sportowe imprezy świata. Dołączył do nas Mateusz Borek, szykujemy Dream Team niczym legendarna reprezentacja Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku. Podczas Euro 2020 włączymy wspomniany kanał 4k, TVP Sport będzie nadawać codziennie na żywo od 8.00 rano do 1.00 w nocy, będzie kilka nowych formatów, ale o szczegółach będziemy informować na bieżąca. Operacja Euro 2020 trwa już od kilku miesięcy i mogę stwierdzić, że jesteśmy przygotowani na sto procent — mówi o najbliższych planach prezes TVP Jacek Kurski.

Na razie TVP4K zostanie uruchomiony tylko na czas Euro 2020. Z ustaleń Wirtualnych Mediów wynika, że kanał powróci na rozgrywki piłki nożnej w latach 2022-2028 (TVP posiada prawa do emisji meczów m.in. Euro 2024 i 2028 oraz mundialu 2028). W przyszłości być może stacja będzie nadawała na stałe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA