REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Druga część dokumentu „Tylko nie mów nikomu” szybciej, niż myśleliśmy. Sekielski zdradził datę premiery

Najnowszy film dokumentalny autorstwa braci Sekielskich cieszył się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Już wiemy, kiedy premiera następnej części produkcji poświęconej czynom pedofilskim w Kościele katolickim. Nowe informacje w tej sprawie zdradził twórca „Tylko nie mów nikomu” - Tomasz Sekielski.

12.06.2019
9:36
tylko nie mów nikomu druga część
REKLAMA
REKLAMA

„Tylko nie mów nikomu” to poruszający i doskonale zrealizowany dokument, który miesiąc temu trafił na polskiego YouTube'a i z miejsca pobił wszelkie rekordy oglądalności. Produkcja na ten moment może się pochwalić już ponad 22 mln wyświetleń. Wzrost w ostatnich tygodniach był już znacznie wolniejszy niż na początku, lecz licznik nadal się nie zatrzymuje. Duża w tym zasługa nie tylko nośnego tematu, ale też podejścia twórców. Bracia Sekielscy pokazali, że można stworzyć film dotyczący pedofilii w Kościele, który koncentruje się przede wszystkim na cierpieniu ofiar, a jednocześnie pokazuje w pełni hipokryzję części hierarchów.

Tomasz Sekielski jeszcze przed premierą „Tylko nie mów nikomu” podkreślał, że duża część przygotowanego materiału z różnych przyczyn nie weszła do filmu. Nie ukrywał też chęci kontynuowania podjętych wcześniej wątków w drugiej, niezatytułowanej jeszcze części dokumentu. Wiadomo było jednak, że w międzyczasie pracuje nad filmem poświęconym aferze w SKOK-ach. Widzowie nie mieli więc pewności, który projekt szybciej ujrzy światło dzienne. Aż do dzisiaj. Dziennikarz właśnie niespodziewanie ogłosił w rozmowie z portalem Wirtualne Media datę premiery kolejnego filmu.

Następna część „Tylko nie mów nikomu” najprawdopodobniej trafi do widzów już w październiku.

Zdjęcia do dokumentu są już w trakcie realizacji. Według Sekielskiego październikowy termin nie jest w ogóle zagrożony. To oznacza, że po wakacjach Polską po raz kolejny wstrząśnie temat krycia molestowania nieletnich przez duchownych. Na ten moment nie wiadomo, czym od „Tylko nie mów nikomu” będzie się różnić 2. część. Możemy się jednak najprawdopodobniej spodziewać świadectw kolejnych ofiar.

REKLAMA

Ciekawe wydaje się, czy zgodę na wzięcie udziału w projekcie wyrażą przedstawiciele Kościoła katolickiego. Poprzednio albo ignorowali prośby o rozmowę, albo odpowiadali negatywnie. Po projekcji filmu na YouTubie wielu hierarchów wyraziło jednak skruchę i chęć poprawy swojego stanowiska. Oferta współpracy przy kolejnym filmie Sekielskich byłaby dobrym testem ich wiarygodności. Interesującym pytaniem wydaje się też kwestia dystrybucji nowego dokumentu. Czy 2. część również zadebiutuje za darmo na YouTubie? Niestety, twórcy na razie nie zdradzili tego typu szczegółów. Ale kolejne informacje na ten temat są z pewnością kwestią czasu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA