REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż" - Peter Dinklage o ostatnim sezonie serialu Gra o tron

Aktorzy Gry o tron nie mają łatwego życia. Do premiery ósmego sezonu zostało jeszcze sporo czasu, a oni wciąż nie mogą podzielić się ze światem emocjami na temat finału. Ostatnio takiemu testowi poddano Petera Dinklage'a. Aktor opowiedział, jak skończy Tyrion Lannister i Gra o tron.

08.10.2018
10:57
tyrion-lannister-gra-o-tron
REKLAMA
REKLAMA

Dinklage zapytany na pokazie premierowym swojego najnowszego filmu, My Dinner with Hervé, o jego wyrażenia odnośnie całego sezonu, nie ukrywał uśmiechu. Tyrion Lannister zakończenie serii zapowiada jako niesamowitą rozrywkę:

To będzie najlepszy sezon w telewizji jaki kiedykolwiek widziano. Zabiera cię w miejsca, których nigdy byś nie przewidział, których ja nie przewidziałem. Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż.

Jednak tak enigmatyczna i wymijająca odpowiedź nikogo już na tym etapie nie dziwi, ani chyba nie wywołuje żadnej sensacji. Dlatego ciekawszą sytuacją była drobna potyczka reporterki z aktorem dotycząca losów Tyriona. W innym wywiadzie z tego samego wydarzenia aktor, mówiąc o losach swojej postaci, starał się być bardzo niejednoznaczny, chyba aż do przesady. Powiedział:

[Dla mojej postaci, serial] kończy się pięknie.

Po czym szybko dodał:

Wszystko jedno czy tragicznie, czy nie.

Zapytany przez reporterkę, jaka była jego reakcja, kiedy po raz pierwszy czytał scenariusze finałowych odcinków Gry o tron, wykonał gest zamykania ust na suwak.

Czy te dziwne odpowiedzi mogą oznaczać, że będziemy świadkami urzeczywistnienia się jednej z popularniejszych teorii fanowskich rozwijanych na Reddicie? Przypomnijmy: zakłada ona, że Tyrion Lannister zakończenie miałby przetrwać i osiąść w swoich winnicach bliskimi przyjaciółmi, pijąc własne wino i wspominając przeżyte traumy wielkiej wojny na śmierć i życie.

REKLAMA

Z drugiej strony, znając dotychczasowe losy bohaterów wędrujących po Siedmiu Królestwach, trudno wyobrazić sobie tak pozytywne zakończenie historii. Ostatni raz widzieliśmy przecież Tyriona na statku razem z Daenerys Targaryen i Jonem Snowem, postawionego przed kolejnym problemem, który potencjalnie może zagrozić jednemu z najważniejszych sojuszy w serialu. Chociaż może po ciężkich i niejednokrotnie szokujących siedmiu sezonach, należy się fanom odrobina słońca i szczęścia? W końcu po zimie zawsze przychodzi wiosna, bez względu na to, jak długa i sroga jest ta pierwsza.

Tyrion Lannister i Gra o tron powrócą na telewizyjne ekrany w 2019 roku, na sześć finałowych odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA