REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

UK Top 40 - muzyka, której słucha się za granicą #2

Do Wielkiej Brytanii wiele utworów trafia na długie miesiące, zanim staną się popularnymi w pozostałych krajach Europy – w tym i w Polsce. Pozwala to więc poznać ciekawą, dobrą i wartą uwagi muzykę, zanim pojawi się ona w lokalnym radiu czy telewizji. Zagraniczne rynki, zwłaszcza te mające wpływ na bliskie nam kraje, to też często swoiste kompasy – patrząc na to, gdzie sprawdziła się jakaś muzyka, możemy przewidzieć, co z dużym prawdopodobieństwem będzie grane i u nas. Właśnie po to, by umożliwić Wam bycie nieco bardziej do przodu, niż reszta znajomych, będę zaglądam dla Was co tydzień na brytyjski rynek, sprawdzając, czego się tam słucha – i które utwory są najbardziej popularne.

17.02.2014
21:34
UK Top 40 – muzyka, której słucha się za granicą #2
REKLAMA

#1. w tym tygodniu, to Clean Bandit i Follow Me, z towarzyszeniem Jess Glynne.

REKLAMA

#2. to nowość, numer Stay The Night, jednej z najnowszych sensacji muzyki klubowej - niemiecko-rosyjskiego producenta, Zedda. Na jego hitowym singlu wystąpiła gościnnie amerykańska wokalistka, Hayley Williams, z zespołu Paramore. To wyjątkowo przyjemna mieszanka naprawdę niezłych wokali, i energetycznego, klubowego bitu, poprzeplatanego błogimi partiami pianina.

#3. to Happy Pharrella Williamsa - którego zaraźliwy optymizm i niczym nieskrępowana radość zatacza coraz szersze kręgi.

#4. to kolejna nowość - wielki powrót Davida Guetta'y, tym razem z towarzyszeniem Skylar Grey, którą większość może kojarzyć z featuringu na I Need A Doctor Dra Dre i Eminam sprzed lat kilku. Numer to cover kawałka Bang Bang (My Baby Shot Me Down) amerykańskiej wokalistki Cher, z 1966.

#5. to Katy B z jej Crying For No Reason, promującym jej najnowszy album, zatytułowany Little Red

#6. to transkontynentalne collabo pomiędzy brytyjskim producentem, DJem Freshem, amerykańskim producentem, Jay Fayem, oraz, pochodzącą z Archway w Londynie wokalistką i raperką jednocześnie, Ms. Dynamite.

#7. to will.i.am, Miley Cyrus, French Montana i Wiz Khalifa Feelin' Myself. Ciężki, hip-hopowy banger, który może zwiastować nową drogę dla Miley Cyrus - tą bardziej hip-hopową.

#8. to Pitbull i Ke$ha Timber. Wciąż trzyma się mocno, choć sam kawałek ma już dobrych kilka miesięcy, a Ke$ha nadal przebywa na terapii. Może w następnym tygodniu usłyszymy od niej coś nowego…?

#9. to Gorgon City i MNEK Ready For Your Love - jeden z najbardziej zakręconych numerów w UK w ostatnich latach.

#10. Katy Perry i Juicy J, Dark Horse. Mroczny i klimatyczy numer, wyjątkowo nietypowy jak dla Katy Perry.

REKLAMA

Pełne notowanie, i 40 pozycji, możecie sprawdzić poniżej. Zapraszam do sprawdzenia, jak i kolejnego notowania, któro już za tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA