REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zdjął szpilki i chwycił za karabin. Społeczność LGBT wie, że broniąc Ukrainy, broni wolności

W sąsiadującym z nami kraju rozgrywa się niewyobrażalny dramat; rosyjskie wojska bez litości atakują i równają z ziemią ukraińskie miasta. Trwa wojna, w której stawką są życie i wolność wielu jej mieszkańców. O cenie, jaką przyjdzie zapłacić w wypadku porażki Ukraińców, przypomnieli administratorzy jej oficjalnego profilu na Instagramie.

18.03.2022
20:07
ukraina wojna wolność mniejszości ivan honzyk lgbt
REKLAMA

Wielu z nas zapomina o tym, że wojna u naszych wschodnich sąsiadów toczy się nie tylko o przesunięcie granic atakującego kraju lub zachowanie autonomii Ukrainy. Jeśli Rosja zwycięży, prawa Ukraińców zostaną w znacznym stopniu ograniczone. Kremlowska propaganda, nadszarpnięcie wolności słowa i ekspresji to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Na zwycięstwie Rosji ucierpią między innymi środowiska LGBTQ+, z którymi rosyjskie władze nie obchodzą się tak, jak powinny w kraju cywilizowanym i przyjaznym człowiekowi. Przyzwolenie na wszelkie odmiany dyskryminacji na tle seksualnym to w rządzonym przez zbrodniarza Władimira Putina norma. Przypomnieli o tym administratorzy oficjalnego profilu Ukrainy na Instagramie.

REKLAMA

Ukraina przypomina: ta wojna toczy się o wolność

Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć dwa zdjęcia Ivana Honzyka - influencera, modela, popularnego makijażysty i tancerza pole-dance. Po lewej widzimy go w stroju przeznaczonym do tańca, na wysokich obcasach. W kontraście do szpilek widzimy drugie zdjęcie, na którym Honzyk jest ubrany w wojskowy mundur.

Wie, że ta walka toczy się o coś więcej, niż nazewnictwo kraju - to również bitwa o być albo nie być dla społeczności LGBTQ+. Prawdziwa walka o wolność. Tu przegrana nie wchodzi w rachubę.

Wojna w Ukrainie: Ivan Honzyk
REKLAMA

Ukraińcy bronią nie tylko naszego kraju, ale również wartości wolności, godności i ekspresji.

W obawie przed prześladowaniem ze względu na swoją tożsamość, Ukraińcy LGBTQ+ chwycili za broń. Wiadomo, że Rosja sporządziła listy dziennikarzy, aktywistów i obrońców praw gejów, by ich zlikwidować lub rozesłać do obozów.

"Zwycięstwo Rosji oznacza ciemność. Nie będzie wolności, możliwości bycia sobą, praw dla różnych społeczności" - powiedział w rozmowie z Forbesem ukraiński wolontariusz obrony terytorialnej, Vlad Szast.

Wolność zwycięży!

- czytamy we wpisie.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA