REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Vectra inwestuje w kanały 4K i zapowiada nową usługę multimedialną

Już niedługo użytkownicy Vectry będą mogli cieszyć się kolejnym w telewizyjnej ofercie kanałem w jakości 4K. Do tego firma planuje w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek nową platformę, która będzie łączyć w sobie cechy telewizji cyfrowej, TV Online oraz multimedialnych urządzeń Android TV.

31.08.2020
18:35
Vectra 4K oferta dekoder Infight TV
REKLAMA
REKLAMA

Vectra niezmiennie wychodzi naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, uaktualniając swoją ofertę i wprowadzając do niej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W lutym zeszłego roku firma jako pierwszy operator w Polsce wprowadziła technologię 4K na swoich obydwu platformach. Najwyższą jakością materiałów można cieszyć się zarówno w usłudze telewizji cyfrowej, jak i TV Online.

Dekoder 4K umożliwia użytkownikom usługi korzystanie z biblioteki Vectra VOD w najwyższej jakości, a także oglądanie w niej programów linearnych.

Dotychczas były to kanały Eleven Sports 1 4K oraz Ultra TV 4K i FunBox UHD. Teraz dołącza do nich Insight TV. Ma on dołączyć do oferty już na początku września 2020 roku. Jak czytamy w informacji prasowej, coś dla siebie znajdą na nim miłośnicy sportu, niespotykanych wrażeń i dobrej rozrywki. Nie zabraknie tam  dokumentów i zdjęć z najbardziej niedostępnych zakątków świata oraz bohaterów, którzy codziennie przekraczają bariery ludzkich możliwości.

Wprowadzona w ubiegłym roku oferta 4K spotkała się ze sporym uznaniem nie tylko rynku, ale przede wszystkim naszych klientów. Jestem głęboko przekonany, że przyszłość usług multimedialnych leży w telewizji wysokiej jakości pod względem technicznym jak i jej zawartości. W praktyce oznacza to, w coraz większym stopniu łączenie świata tradycyjnej telewizji ze światem szeroko rozumianego Internetu. Do nas należy udostępnienie klientom takich rozwiązań technologicznych, żeby uzyskali wolność wyboru tego co oglądają, gdziekolwiek są i kiedy chcą – komentuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie Vectra przygotowała dla swoich użytkowników. Firma coraz więcej inwestuje w nowe technologie. Jeszcze nie tak dawno z oferty VOD mogli się cieszyć jedynie posiadacze dekodera. Od czerwca tego roku serwis został udostępniony również w wersji na przeglądarki i aplikacje. Teraz nadszedł czas na pójście krok dalej.

Od maja tego roku wybrani użytkownicy testują usługę łączącą w sobie najlepsze cechy telewizji cyfrowej, TV Online oraz multimedialnych urządzeń Android TV.

Chodzi o elastyczną platformę pozwalającą na dostęp do tysięcy usług wideo w najwyższej jakości 4K, gier, które mogą być pokazywane na wszystkich telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany oraz możliwość korzystania z największych platform strumieniujących media.

Użytkownicy Vectry będą mogli dzięki temu korzystać z wszystkich dodatkowych usług dostępnych do tej pory jedynie z poziomu smartfona. Mowa jest tu więc m.in. o asystencie głosowym czy obsłudze zaawansowanych gier i aplikacji.

REKLAMA

Przez wiele lat operatorzy telewizyjni czy kablowi postrzegali usługi internetowe jako swego rodzaju konkurencję, a nawet zagrożenie. My uważamy, że operator nie powinien podejmować decyzji za swoich klientów. Naszą rolą jest zapewnienie klientom najwygodniejszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie decydować w jaki sposób korzystać z ogólnie pojętych usług rozrywkowych – uważamy, że przyszłość leży właśnie w synergii – usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych, usług wideo czy gamingowych. Takie możliwości daje Android TV, a dzięki jego integracji z telewizją cyfrową otrzymamy najnowocześniejszą platformę home entertainment na rynku — podsumowuje Tomasz Żurański.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA