REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Velma ze "Scooby-Doo" oficjalnie lesbijką. Google fetuje jej coming out

Velma ze "Scooby-Doo" oficjalnie jest już lesbijką. "W końcu!" - chciałoby się rzec. Przez lata nie brakowało sugestii, że należy do społeczności LGBT. Wreszcie jednak w filmie "Cukierek albo psikus" twórcy pokazali to wprost. Fani oszaleli. Podobnie zresztą jak Google.

06.10.2022
8:34
velma scooby doo lgbt google
REKLAMA

Nawet Google cieszy się z coming outu Velmy Dinkley. W najnowszym filmie słynnej animowanej franczyzy "Scooby-Doo: Cukierek albo psikus" zakochuje się ona w projektantce mody i szefowej przestępczości Coco Diablo, która pomaga bohaterom rozwiązać zagadkę kryminalną. Na ten moment fani czekali od dawna.

Odkąd tylko "Scooby-Doo" zadebiutowało w 1969 roku Velma kreowana była na osobę queerową. Opierało się to jednak na delikatnych sugestiach i nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone. James Gunn - scenarzysta filmów aktorskich - mówił jednak, że próbował otwarcie zrobić z bohaterki lesbijkę, ale studio skutecznie ostudzało jego zapędy. Dla twórcy "Mystery Incorporated" Tony'ego Cervone również była ona członkinią społeczności LGBT (chociaż miała związek z Shaggym).

REKLAMA

Scooby-Doo - Velma oficjalnie jest lesbijką

Scena ze "Scooby-Doo: Cukierek albo psikus", w której Velma rumieni się patrząc na Coco Diablo i parują jej okulary stała się viralem. Internauci udostępniają ją na potęgę, ciesząc się z wyjścia z szafy bohaterki. Na Twitterze możemy więc przeczytać:

OMG VELMA LESBIJKA OFICJALNIE W KANONIE FILMOWYM RUSZAMY

Wygraliśmy. Velma jest lesbijką ze znakomitym gustem

Nigdy nie sądziłem, że dożyję dnia, w którym Velma ma otwarcie lesbijskie myśli na ekranie

Scooby-Doo - Velma - lesbijka
Scooby-Doo - Velma - lesbijka

Google dołączyło się świętowania coming outu bohaterki. Jeśli w wyszukiwarce wpiszecie "Velma", bądź "Velma Dinkley", na ekranie z wynikami wyszukiwania pojawi się konfetti oraz flagi społeczności LGBT.

REKLAMA
 class="wp-image-2032789"
Velma - Scooby-Doo - Google

W przygotowaniu jest serial animowany, który pokazuje origin story bohaterki. "Velma" będzie skierowana do dorosłych widzów i ma zadebiutować na HBO Max (nie ma jeszcze dokładnej daty premiery). O produkcji na razie niewiele więcej wiadomo. Ciekawe więc, czy jej twórcy pójdą za ciosem i Velma będzie w niej otwarcie homoseksualną osobą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA