REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Uwaga, dzisiaj w nocy śpimy dłużej! Ale kto ma czas na spanie, gdy jest tyle horrorów do obejrzenia?

Październik to – od czasu rozpowszechnienia się Halloween – dla większości widzów miesiąc nadrabiania horrorów. Na szczęście dzięki zmianie czasu każdy z nas dostanie dzisiaj darmową godzinę. Jedni wykorzystają ją na spanie, a inni zaczną oglądać seriale grozy. Polecamy najciekawsze z nich.

24.10.2020
16:00
serwisy vod horrory
REKLAMA
REKLAMA

Jakie horrory można obejrzeć w ciągu sześćdziesięciu minut? W przypadku filmów wybór jest wyjątkowo mocno ograniczony, ale na szczęście istnieją też seriale. Co więcej, w ostatnich latach wieloodcinkowych produkcji grozy zdecydowanie przybyło. Polecamy te, których przynajmniej jeden epizod da się obejrzeć w ciągu godziny.

Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video oferują dużo serialowych horrorów, których odcinki obejrzycie w godzinę:

„Nawiedzony dom na wzgórzu” to jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa, nie tylko jeśli chodzi o horrory. Historia rodziny Crainów, zamieszkałej w tytułowym domu, zapadła w pamięć widzom ze względu na niezwykle wciągającą i nieoczywistą historię. Wśród wielkich fanów serii są takie postacie jak Stephen King i Quentin Tarantino, a na platformę VOD trafiła niedawno kolejna część antologii zatytułowana „Nawiedzony dwór w Bly”.

Premierowy odcinek: 60 minut

Chambers – Netflix

W „Nawiedzonym domu na wzgórzu” mamy do czynienia z nieziemskimi mocami. Fani horrorów, w których to żywi ludzie stanowią główne zagrożenie, mogą z kolei sięgnąć po „Chambers”. Skasowany serial Netfliksa opowiada historię nastolatki, która otrzymuje przeszczep serca od zmarłego niedługo wcześniej chłopaka. Z czasem zaczyna jednak coraz mniej panować nad swoim ciałem i myślami, w co zamieszany jest tajemniczy kult.

Premierowy odcinek: 49 minut

Castle Rock – HBO GO

Wspomniany już w tym tekście Stephen King mógłby w jakimś sensie wypełnić całą listę horrorowych produkcji, dzięki rozmaitym adaptacjom jego powieści. Poniekąd jedną z nich jest „Castle Rock”, dostępny na HBO GO. Twórcy serialu inspirują się twórczością mistrza horrorów i mieszają rozmaite wątki z jego opowieści w ramach wspólnej, niezwykle interesującej historii.

Premierowy odcinek: 53 minuty

Noc oczyszczenia – Amazon Prime Video

W dzisiejszych czasach każda szanująca się filmowa seria próbuje swojego szczęścia również na małym ekranie. Koszty takiego ruchu są dużo mniejsze niż robienie kolejnej pełnometrażowej produkcji, a ewentualny sukces cieszy i fanów, i szefów wytwórni. Dlatego nikogo nie zdziwiło przesadnie, że w 2018 roku jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych zrobiła serial „Noc oczyszczenia” oparty na podobnym koncepcie, co wcześniejsze filmy. A później zdecydowała się na zrobienie jeszcze jednego sezonu antologii. Oba możecie znaleźć na Prime Video.

Premierowy odcinek: 51 minut

Co robimy w ukryciu – HBO GO

A skoro o serialach powstałych na bazie filmu mowa – podobną sytuację mamy również w przypadku „Co robimy w ukryciu”. Mockumentalna produkcja stacji FX została oparta na hitowym filmie Taikiego Waititego o tym samym tytule, który trafił do kin w 2014 roku. Połączenie horroru i komedii opowiada o czwórce wampirów mieszkających razem na Staten Island w Nowym Jorku. Na przestrzeni dwóch sezonów gościnnie w „Co robimy w ukryciu” wystąpiły takie sławy Hollywood jak Tilda Swinton, Danny Trejo, Mark Hamill, Dave Bautista i Wesley Snipes.

Dwa pierwsze odcinki: 50 minut (28 + 22 min)

Terror – Amazon Prime Video

Na Amazon Prime Video znaleźć można również dwa sezony docenianej przez krytyków antologii horroru zatytułowanej „Terror”. Jej pierwsza część z Ciaranem Hindsem i Jaredem Harrisem w rolach głównych opowiada o dwóch brytyjskich statkach udających się na Arktykę w celach badawczych. W trakcie podróży oba okręty zostają zamrożone i stają w miejscu, a ich załoga musi sobie poradzić nie tylko z mrozem i trudnymi warunkami, ale też tajemniczą istotną polującą na ich życie.

Premierowy odcinek: 47 minut

The Walking Dead – Netflix

Czym jest październik bez dobrej opowieści o zombie? Serial „The Walking Dead” nie cieszy się już tak wielką popularnością jak przed laty i nie stoi też na równie wysokim poziomie (jego ostatni sezon według naszego recenzenta poprowadził serial „ku przepaści”). Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji się z nim zapoznać, to absolutnie powinien, choćby z uwagi na premierowy sezon. Bo naprawdę trudno sobie wyobrazić lepszą apokalipsę żywych trupów niż w tym przypadku.

Premierowy odcinek: 45 minut

Folklor – HBO GO

Azjatyckie horrory zyskały sobie olbrzymie poważanie kilkanaście lat temu i do dzisiaj mają swoich zdeklarowanych fanów. Nie dziwi więc, że serwisy VOD również podejmują własne próby podbicia tego segmentu rynku. Jedną z nich jest antologia horroru stworzona przez HBO Asia. Każdy z sześciu epizodów miniserii koncentruje się na przesądach, folklorze i strachach innego azjatyckiego państwa: począwszy od Indonezji przez Tajlandię aż po Japonię.

Premierowy odcinek: 49 minut

Za zrobienie psychologicznego horroru dla Apple'a postanowił zabrać się M. Night Shyamalan znany ze swojego uwielbienia dla twistów i scenariuszowych niespodzianek. „Servant” opowiada historię Dorothy i Seana Turnerów, którzy zatrudniają pomoc domową do opieki nad ich synem. Od tego momentu w ich domu zaczynają się jednak dziać niepokojące zdarzenia.

REKLAMA

Premierowy odcinek: 34 minuty

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA