REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Dzieje się

Chciałbyś mieć Netfliksa za darmo? Nie tylko ty. Ktoś wpadł na pomysł, by stworzyć taką petycję

Ze względu na pandemię koronawirusa serwisy VOD rosną w siłę. Siedząc w domu na przymusowej izolacji, korzystamy z ich bogatej oferty. Jednakże nie wszystkich stać na uiszczanie obowiązkowych opłat. Pewien internauta złożył więc petycję, aby streamingowe giganty jak Netflix udostępniły zasoby swoich bibliotek za darmo dla wszystkich.

23.04.2020
12:25
netflix za darmo petycja
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich latach bardzo popularną formą wyrażania swojego zdania i potrzeb stały się internetowe petycje. Wystarczy kilka kliknięć, aby podjąć próbę przekonania innych do swojego zdania. Nie jest ważne, co nam w duszy gra, na pewno znajdzie się ktoś, kto myśli podobnie jak my. Nie zawsze jest to skuteczny sposób na osiągnięcie swojego celu, ale z pewnością jest najprostszy. Jedną z platform, która umożliwia tego typu kontakt z danymi podmiotami, jest Change.org. Wchodząc na stronę, można samemu stworzyć lub podpisać apele o charakterze ekologicznym, społecznym czy rozrywkowym.

Uwagę redaktorów Entertainment Weekly przykuła jedna z tych ostatnich.

Niejakiemu Philipowi Kolasowi zamarzyło się, aby w trakcie pandemii można było korzystać z serwisów streamingowych całkowicie za darmo. Przynajmniej przez jakiś czas. W swojej petycji pisze:

W czasie pandemii dystans społeczny i osobista kwarantanna jest bardzo ważna, w wyniku czego miliony osób na całym świecie siedzą zamknięci w swoich domach, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Jest to heroiczne zachowanie, ale niesie ze sobą też niebezpieczeństwo znudzenia i popadnięcia w depresję. Żeby chociaż trochę się rozerwać, ludzie korzystają z serwisów streamingowych. Jest jednak pewien problem. Wiele osób nie może sobie pozwolić na opłacenie subskrypcji, bo w obecnej sytuacji ledwo wiąże koniec z końcem.

Jak wynika z dalszej części petycji, jej autor chciałby, żeby serwisy VOD takie jak Netflix, HBO GO czy Prime Video były dostępne za darmo. Kolas proponuje, aby darmowy okres korzystania z danej platformy wynosił 60 dni.

Jeśli ludzie będą mogli oglądać ile chcą i kiedy chcą, pomoże to zmniejszyć stres związany z izolacją i zachęci ich do pozostania w domach. To jest odpowiedzialna, zdrowotna strategia. Wiele innych branż medialnych wpadło na podobne pomysły. To łatwo osiągalna ścieżka pomocy ze strony tych korporacji i jedyna, jaką mogą podążać – twierdzi pomysłodawca petycji.

Serwisy VOD w czasie pandemii

REKLAMA

Prawdą jest, że w czasie pandemii i przymusowej izolacji wszyscy częściej niż w normalnych okolicznościach korzystamy z serwisów VOD. W marcu znacząco wzrosła ich popularność w Polsce. Na świecie obserwujemy podobny trend. Chociażby Netflix ostatnio udostępnił raport kwartalny, z którego wynika, że platforma zyskała od początku roku rekordową liczbę niemal 16 mln nowych użytkowników.

W takiej sytuacji trudno jest sobie wyobrazić, aby włodarze którejś z platform zdecydowali się zrezygnować z pobierania opłat na dwa miesiące. Byłyby to dla nich znaczne straty, tym bardziej że nie wiadomo jeszcze, jak rozwinie się sytuacja związana z koronawirusem. Niektóre największe serwisy udostępniają jednak za darmo wybraną część zasobów swojej biblioteki. Niestety ma to miejsce przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA