REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. Dzieje się

Stephanie Meyer zapowiedziała nowy „Zmierzch”, a my wybieramy najdziwniejsze wampiry w popkulturze

Fanów sagi „Zmierzch” zelektryzowała wiadomość, że nowa część serii jednak powstała i wyląduje na sklepowych półkach już 4 sierpnia 2020 roku. I chociaż są to nadzieje złudne, chcielibyśmy, żeby w „Midnight Sun” pojawiły się jedne z najdziwniejszych form wampirów w historii popkultury.

05.05.2020
20:09
wampiry zmierzch
REKLAMA
REKLAMA

Stephanie Meyer swoją sagą „Zmierzch” odarła wampiry z dotychczasowej godności. W zbiorowej świadomości miejsce Draculi zajął nowy rodzaj krwiopijcy – young adultowy, czyli ze świecącą się klatą i… przechodzący na wegetarianizm. Jej wizja miała spory wpływ na popkulturę, a w tej nieraz już gościły wampiry obdarzone dziwacznymi cechami. Dlatego wybraliśmy kilka z nich, które mogłyby przybić piątkę Edwardowi, a niektóre nawet zagrozić jego związkowi z Bellą.

Vampira

Postać Vampiry przylgnęła do Maily Nurmi wraz z programem „The Vampira Show”. Chociaż audycja była nadawana zaledwie przez rok, jej prowadząca na stałe zapisała się na kartach popkultury. Ze swoją bladą skórą, gotyckimi strojami i mocnym makijażem Nurmi żywiła się nie tyle krwią, co złym kinem. Co tydzień wstawała z trumny, aby zapowiedzieć kolejny badziewny film i potem go wyśmiać. Fani produkcji b-klasowych pamiętają ją również z kampowego klasyka Eda Wooda „Plan 9 z kosmosu”, gdzie była wampirem-zombie.

Hrabina Nadine Carody z „Wampirycznych lesbijek”

Jesús Franco wsławił się w historii śmieciowego kina ilością zrealizowanych filmów i lubością z jaką eksploatował on w nich kolejne rejony seksu i przemocy. W „Wampirycznych lesbijkach” skupia się na tym pierwszym i przedstawia płomienny romans wampirycznej hrabiny Nadine Carody z niejaką Lindą Westinghouse. Nadine doskonale odnalazłaby się w świecie wampirzych lesbijek znanego z „Lesbian Vampire Killers, czy noc krwawej żądzy”.

Dracula z „Krwi dla Draculi”

Udo Kier nadaje swojemu Draculi bardzo transgresyjny wymiar. Wciela się on tu w cierpiącego z głodu wampira, którego pragnienie zaspokoić może jedynie… krew dziewicy. Dlatego chodzi po mieście i wypytuje kogo może o życie seksualne. Niestety nie jest łatwo znaleźć osobę na tyle niewinną, aby spełniła wymagania jego kubków smakowych.

Peter Loew z „Pocałunku wampira”

Nicolas Cage i jego przeszarżowana, surrealistyczna gra aktorska pasują perfekcyjnie do tego filmu. Aktor wciela się tu Petera Loewa, który po nocy z tajemniczą kochanką jest przekonany, że ta przemieniła go w wampira. Jednakże to tylko jego wrażenie, ale wrażenie na tyle mocne, że zaczyna się zachowywać jakby to była prawda.

P.S.: Z tego filmu pochodzi słynny mem „You don’t say?” z Nicolasem Cage’em.

Rockula

Rockula wie co to rock&roll. Postanawia zmonetyzować swój rozwijany przez wieki talent muzyczny, zakładając kapelę. Wszystko po to, by zdobyć swoją ukochaną, która odradza się co 22 lata, potem zaś ginie w dziwacznych okolicznościach. Niemożność stworzenia stałego związku jest największym przekleństwem Rockuli.

Królikula

W tym serialu animowanym dla dzieci mała Mina Monroe uwalnia tytułowego Królikulę. Królik wampir nie żywi się jednak ludzką krwią, a sokiem z warzyw, szczególnie, jak na królika przystało, z marchewki. To pomaga mu zyskać siły i wzmocnić umiejętności potrzebne do rozwiązywania kolejnych paranormalnych zagadek.

Hrabia Kaczula

REKLAMA

A skoro już jesteśmy przy animacjach i zwierzęcych wersjach wampirów, nie można zapomnieć o Kaczuli. Podobnie jak Królikula i Edward jest… wegetarianinem. Żywi się on warzywami, a jego ulubionym daniem jest kanapka z brokułami. Do tego posiada zamek, dzięki któremu może przenosić się do dowolnego miejsca w czasoprzestrzeni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA