REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Festiwal w Cannes z kolejnym polskim filmem. O nagrody zawalczy Fuga Agnieszki Smoczyńskiej

Kolejny polski film powalczy o nagrody na festiwalu w Cannes. We Francji swoją premierę będzie mieć Fuga Agnieszki Smoczyńskiej. Produkcja powalczy o laur dla młodych twórców kina.

17.04.2018
12:23
Fuga film Cannes
REKLAMA
REKLAMA

To może okazać się naprawdę dobry rok dla polskiego kina za granicą. Twój Vincent walczył m.in. o Oscara, Złotego Globa i nagrodę BAFTA. Małgorzata Szumowska w Berlinie odebrała Srebrnego Niedźwiedzia za swój najnowszy film – Twarz, a dwa wyróżnienia zebrała polsko-rosyjsko-serbska produkcja Dovlatov. O Złotą Palmę powalczy zaś Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego. Na tym jednak nie koniec.

W Cannes swoją premierę będzie mieć Fuga.

Główną bohaterką polsko-szwedzko-czeskiej produkcji jest Alicja, która cierpi na fugę dysocjacyjną. W wyniku tego traci wszystkie wspomnienia i tak naprawdę nie wie nawet, kim jest. Po pewnym czasie kobieta wraca do rodziny, nie jest jednak w stanie przypomnieć sobie żadnych uczuć do najbliższych.

Fuga zostanie zaprezentowana w sekcji Semaine de la Critique, gdzie powalczy o nagrodę dla Najlepszego Filmu i Najlepszej Aktorki lub Aktora. W tej części rywalizują filmy młodych, dobrze zapowiadających się twórców, które nie miały jeszcze premiery na żadnej imprezie poza swoim krajem. Konkurs towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes od 1962 r. Wcześniej brali w nim udział tacy twórcy, jak Guillermo del Toro, Bernardo Bertolucci czy Kevin Smith.

Fuga film Cannes class="wp-image-154395"

Fuga – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

Główną rolę zagra Gabriela Muskała (Moje córki krowy, Wołyń), która jest także autorką scenariusza do filmu. Oprócz niej na ekranie pojawią się Łukasz Simlat (Belfer), Halina Rasiakówna (PitBull) czy Dariusz Chojnacki (Chce się żyć). Reżyserką Fugi jest Agnieszka Smoczyńska, odpowiedzialna za Córki dancingu czy nadchodzący serial Netfliksa – 1983. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja. Tegoroczną przewodniczącą jury w Konkursie Głównym będzie aktorka Cate Blanchett.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA