REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zakonnica walczy z demonami w zwiastunie „Warrior Nun”. Ten serial dla Netfliksa nakręciła Polka

Zwiastun „Warrior Nun” zapowiada ostrą, gatunkową rozrywkę, równie mocno napakowaną scenami akcji, co elementami fantastycznymi. Jest na co czekać, tym bardziej że za kamerą dwóch odcinków stanęła Polka - Agnieszka Smoczyńska.

17.06.2020
16:50
Zakonnica walczy z demonami w zwiastunie „Warrior Nun”. Ten serial dla Netfliksa nakręciła Polka
REKLAMA
REKLAMA

Agnieszka Smoczyńska należy do skromnej grupy polskich twórców, których filmy znalazły się w prestiżowej kolekcji The Criterion Collection. Przed nią tego zaszczytu dostąpili jedynie Andrzej Wajda, Roman Polański i Krzysztof Kieślowski. Reżyserka dołączyła do nich za sprawą „Córek Dancingu”. Potem udowodniła swój kunszt w „Fudze”, a także stanęła za kamerą kilku odcinków „1983” - pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netfliksa. Jak okazało się już w zeszłym roku na tym jej współpraca z platformą się nie skończyła.

Smoczyńska została wybrana na jedną z reżyserek „Warrior Nun”.

Serial oparty jest na podstawie serii komiksowej pod tym samym tytułem, za którą odpowiada Ben Dunn. I chociaż jest to tytuł amerykański, twórca zrobił wszystko, aby przypominał on japońskie mangi. Nie brakuje w nim więc mocno przegiętych motywów fabularnych. A zgodnie z tym, co widać na zwiastunie, twórcy adaptacji również od nich nie stronią:

„Warrior Nun” to opowieść o 19-latce, która pewnego dnia budzi się w kostnicy. Otrzymuje tym samym nowe życie. Odkrywa bowiem, że należy do pradawnego zakonum który poluje na demony. Od tej pory będzie dzielnie stawiać czoła kolejnym fantastycznym istotom.

Serial liczy łącznie 10 odcinków.

Prócz Agnieszki Smoczyńskiej za kamerą stanęli Simon Barry, Jet Wilkinson, Mathias Herndl i Sarah Walker. Pierwszy z nich jest także showrunnerem produkcji, a wcześniej odpowiadał m.in. za „Van Helsinga”, „Ghost Wars”, czy „Bad Blood”. W głównych rolach natomiast występują Alba Baptista (Ava), Tristán Ulloa (ojciec Vincent), Kristina Tonteri-Young (siostra Beatrice), Lorena Andrea (siostra Lilith), Toya Turner (Shotgun Mary), Thekla Reuten (Jillian Salvius).

REKLAMA

Zapnijcie więc pasy, bo szykuje się iście szalona rozrywka utrzymana w stylu filmów Roberta Rodrigueza. A premiera serialu już za pasem.

„Warrior Nun” trafi na platformę Netflix 2 lipca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA