REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nadchodzi polskie „Californication”. Serial wyprodukuje HBO, a scenariusz napisał Jakub Żulczyk

HBO Europe właśnie rozpoczęło zdjęcia do nowego polskiego serialu. Scenariusz do „Warszawianki” napisał Jakub Żulczyk i wiele wskazuje na to, że produkcja okaże się rodzimym „Californication”.

11.09.2020
12:00
warszawianka borys szyc serial hbo polska
REKLAMA
REKLAMA

HBO stawia na europejskie produkcje. Dzięki temu w ostatnich latach udało się stworzyć kilka najlepszych w historii polskich telewizji seriali (wśród nich jest „Wataha” i, już nieco zapomniany, „Pakt”). W 2018 roku nadawca rozbił bank adaptacją prozy Jakuba Żulczyka, do której sam autor napisał scenariusz. „Ślepnąc od świateł” okazało się hitem na cały kontynent. Czy podobnie będzie z „Warszawianką”? Stacja chyba na to liczy, bo do współpracy ponownie zaproszono wspomnianego pisarza.

Jakub Żulczyk napisał scenariusz do „Warszawianki”, a za reżyserię serialu odpowiada Jacek Borcuch („Wszystko, co kocham”, „Słodki koniec dnia”).

Wszystko wskazuje na to, że produkcja HBO pod wieloma względami będzie przypominać „Californication”. I nie chodzi wyłącznie o podobieństwo między tytułami. Główny bohater jest tutaj 40-letni playboy, który uchodzi za miejską legendę, walczy z rzeczywistością i próbuje znaleźć sens własnego istnienia. Jak czytamy w informacji prasowej:

Główny bohater „Warszawianki” to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący „enfant terrible”  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie - niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

W protagonistę „Warszawianki” wcieli się Borys Szyc.

Prócz niego na ekranie zobaczymy również Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego, Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę.

REKLAMA

Zdjęcia do „Warszawianki” właśnie ruszyły. Nie wiadomo jeszcze kiedy należy spodziewać się premiery serialu, ale wszystko wskazuje na to, że jest na co czekać.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA