REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Trzeci sezon „Watahy” oficjalnie zapowiedziany!

„Wataha” to jeden z najważniejszych polskich seriali w XXI wieku. Produkcja zachwyciła fanów, ale mało kto spodziewał się, że tak szybko otrzymamy 3. sezon produkcji. HBO postanowiło jednak sprawić swoim widzom grudniową niespodziankę.

14.12.2018
16:50
wataha 3
REKLAMA
REKLAMA

Polskie seriale w ostatnich latach coraz częściej mogą się pochwalić dobrymi wynikami oglądalności i pochwałami od krytyki. Tego odnowienia rodzimej produkcji telewizyjnej nie byłoby zapewne, gdyby nie „Wataha” HBO. Serial z 2014 roku nie tylko zapoczątkował pewne trendy, które do dzisiaj są kontynuowane przez takie produkcje jak „Rojst”, „Nielegalni” i „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Był też doskonałym dziełem samym w sobie.

Autorzy „Watahy” nie musieli czuć wstydu nawet przed amerykańskimi twórcami i to przy znacznie mniejszym budżecie. Drugi sezon serialu doczekał się jeszcze bardziej entuzjastycznych ocen, co poskutkowało zdobyciem przez ” Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2018. Najważniejszym wyrazem uznania były jednak wysokie wyniki oglądalności widzów. Polacy byli zainteresowani 2. sezonem serialu nawet bardziej niż „Grą o tron”.

Właśnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że „Wataha 3” pojawi się na HBO już wkrótce.

Informacja została przekazana podczas konferencji, na której przedstawione zostały plany stacji na 2019 rok. Na razie bardzo niewiele wiadomo na temat szczegółów serialu „Wataha 3”. Na plan serialu wracają Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Zdjęcia do produkcji ruszą w lutym przyszłego roku. Nie wiemy jeszcze, kiedy produkcja trafi na ekrany.

wataha 3 class="wp-image-233831"
REKLAMA

HBO opublikowało również zdjęcie pierwszej strony datowanego na 23 listopada scenariusza. Jego autorem jest Piotr Szymanek, który pracował przy wcześniejszych sezonach polskiego serialu, a ma na swoim koncie także skrypty dla „Prawa Agaty” i „Drugiej szansy”. Oprócz niego w pracach nad scenariuszem będą uczestniczyć Katarzyna Tybinek i Marta Szymanek. Pogłoski o powrocie „Watahy” pojawiały się w sieci od jakiegoś czasu, co nie zmienia faktu, że oficjalne potwierdzenie ze strony HBO to pozytywna wiadomość.

Dwa pierwsze sezony polskiego serialu można obejrzeć na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA