REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To już oficjalne: HBO zrobi serial Watchmen

Już w czerwcu informowaliśmy was o planach HBO na produkcję serialu na motywach komiksu Watchmen. Dzisiaj informację potwierdził sam Damon Lindelof, który zajmie się jego produkcją.

21.09.2017
11:39
Watchmen
REKLAMA
REKLAMA

Serial Pozostawieni autorstwa Damona Lindelofa okazał się niemałym sukcesem, zyskując uznanie telewidzów i krytyków. Serial jednak się zakończył, a to oznacza, że ten twórca ma teraz czas na nowy projekt. HBO na swoje szczęście nie zamierza puszczać go wolno i dopilnowało, by dalej współpracował z wytwórnią.

Plany na serial Watchmen, o których mówiło się jeszcze przed wakacjami, nabrały mocy sprawczej. HBO już zamówiło pilotażowy odcinek serialu, o czym donosi serwis Variety. Lindelof już pracuje nad jego scenariuszem.

Day One.

Post udostępniony przez Damon (@damonlindelof) 19 Wrz, 2017 o 10:49 PDT

To druga w historii ekranizacja komiksu Watchmen.

W 2009 roku do kin wszedł film Watchmen. Strażnicy autorstwa Zacka Snydera. Film kontrowersyjny, który podzielił fanów komiksu i kina tego typu. Choć wizualnie przepiękny, zdaniem niektórych był źle zmontowany i zbyt długi. Warty jest jednak tego, aby poświęcić mu czasu i wyrobić sobie opinię.

REKLAMA

Na dodatek to nie jest pierwsza próba przeniesienia The Watchmen na ekrany telewizyjne. HBO planowało to zrobić już w 2014 roku, jednak pomysł ten nigdy nie wyszedł z fazy planowania. Nowy projekt, w który zaangażowano Lindelofa, nie ma ponoć nic wspólnego z poprzednim. Nie ma też nic wspólnego z wersją animowaną komiksu.

O serialu nie wiemy zbyt wiele. Ważne jest jednak, że produkcja ma nie mieć nic wspólnego z filmową adaptacją od Snydera. Telewizyjna wersja The Watchmen będzie luźno związana z seriami komiksowymi. Biorąc jednak pod uwagę jakość materiału źródłowego oraz serialu Pozostawieni, zdecydowanie jest na co czekać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA