REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pierwsza wizyta w Shogun World. Wiemy, co wydarzy się w następnym odcinku Westworld

Po półtorarocznej przerwie Westworld wraca z nowym epizodem. Polscy abonenci HBO mogą się już zapoznać z premierowym odcinkiem 2. sezonu. Tymczasem w sieci można obejrzeć zapowiedź wydarzeń z dalszej części serialu.

23.04.2018
21:16
Westworld 2 zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z pierwszego odcinka 2. sezonu Westworld.

Otwarcie nowego sezonu Westworld musiało w pewien sposób uporządkować bałagan, który powstał w finale 1. odsłony serialu. I choć do zaprowadzenia w parku rozrywki ładu jeszcze bardzo daleko, to najnowszy odcinek zdołał wyznaczyć pewien kierunek, w którym zapewne potoczy się akcja dalszej części sezonu.

Mamy więc Bernarda, który ukrywa swoja prawdziwą tożsamość, a żeby przeżyć, będzie musiał opowiedzieć się po którejś ze stron. Maeve ma bardzo śmiałe plany, w których ma jej pomóc Sizemore. Wrócił Człowiek w Czerni, który po rozwiązaniu zagadki Labiryntu wyrusza na poszukiwania tajemniczych Drzwi. Znowu mamy także dwie linie czasowe, choć tym razem wydarzenia oddzielają zaledwie dwa tygodnie. Dostaliśmy także potwierdzenie, że Delos posiada jeszcze kilka innych parków rozrywki, i to całkiem niedaleko tego imitującego Dziki Zachód. Jednak to wszystko to dopiero początek.

HBO udostępniło krótkie wideo z fragmentami następnych odcinków Westworld.

W materiale widzimy przede wszystkim Dolores i Bernarda. Dwójka rozmawia w hotelowym pokoju ewidentnie znajdującym się poza parkiem rozrywki. Całość może być swego rodzaju flashbackiem, co może oznaczać, że czekają nas sceny z udziałem Arnolda, pierwowzoru Bernarda.

Zwiastun zapowiada także kolejne sceny z Williamem, który powoli przeistacza się w Człowieka w Czerni. Świadczy o tym choćby jego laboratoryjna rozmowa z Dolores, podczas której bardziej przypomina postać graną przez Eda Harrisa, niż zakochanego w hoście gościa Westworld. Wiemy już także, że ponownie zobaczymy Logana, niedoszłego szwagra Williama. On także powróci w reminiscencjach, co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ostatni raz widzieliśmy go nagiego i przywiązanego do siodła konia zmierzającego na kraniec parku.

Westworld 2 zwiastun class="wp-image-156627"

Jednak najciekawszą zapowiedzią następnych odcinków Westworld jest bez wątpienia Maeve.

REKLAMA

Widzimy więc fragment, w którym była kurtyzana układa do snu swoją córkę. Wspomnienia dotyczące dawnej roli fabularnej były jednym z najważniejszych elementów 1. sezonu, więc z niecierpliwością czekam na rozwinięcie tego wątku. Nic jednak nie robi takiego wrażenia, jak widok Maeve w kimono i z kataną w ręku. Oznacza to, że uda jej się opuścić Westworld i odwiedzić Shogun World. Wizyta w parku inspirowanym Krajem Kwitnącej Wiśni jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów tego sezonu.

Premierowy odcinek 2. odsłony serialu można obejrzeć dziś o 20:10 na kanale HBO. Epizod jest także dostępny w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA