REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO nadal wierzy w „Westworld”. Serial otrzyma 4. sezon, choć widzowie nie widzieli jeszcze 3. odsłony

„Westworld” to serial, po którym stacja HBO z pewnością wiele sobie obiecywała. Premierowe odcinki produkcji wywołały olbrzymie poruszenie wśród widzów, ale kontynuacja z zeszłego roku nieco zawiodła. Wszystko wskazuje jednak na to, że historia futurystycznego parku rozrywki jest daleka od finału. Widzowie otrzymają jeszcze 4. sezon.

19.08.2019
18:29
westworld 4 sezon
REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku wydawało się, że HBO znalazł następcę „Gry o tron” na długo zanim adaptacja książek George'a R.R. Martina dobiegła końca. Serial „Westworld” oparty na dziele Michaela Crichtona z 1973 roku błyskawicznie stał się największym telewizyjnym hitem sezonu. Fani produkcji śledzili premiery kolejnych odcinków z zapartym tchem, a w międzyczasie tworzyli własne teorie i przewidywali fabułę. Żyli serialem również, gdy go akurat nie nadawano, co w takim natłoku nowych propozycji od stacji lub serwisów VOD nie jest wcale takie częste.

Wszystko to sprawiło, że oczekiwania wobec 2. sezonu były olbrzymie. Niestety, showrunnerom w osobach Lisy Joy i Jonathana Nolana nie udało się ich do końca zadowolić. Nowe odcinki trudno nazwać słabymi, ale zdołały podtrzymać fali szaleństwa wokół „Westworld”. I to mimo że zakończenie następnej serii zostawiło widzów z wieloma ciekawymi i nierozwiązanymi kwestiami. Według opublikowanego niedawno zwiastuna 3. sezon pójdzie więc w nieco inną stronę i zmieni sporo w estetyce produkcji. Mówi się wręcz, że może być dla dzieła HBO przełomowy.

Wygląda jednak na to, że bardziej w sensie relacji z widzami niż samą stacją. Bo HBO już przedłużyło „Westworld” o kolejny sezon.

Informację na ten temat podał branżowy portal Discussing Film. Według mediów firma postanowiła nie czekać na premierę 3. odsłony i dać twórcom więcej czasu na przygotowanie. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy produkcji nadal będą szefować Joy i Nolan, ale wydaje się to bardzo prawdopodobne.

REKLAMA

Jeszcze w lipcu szef HBO, Casey Bloys podkreślał, że stacja ma podpisane z showrunnerami umowy na potencjalny 4. i 5. sezon. Wygląda więc na to, że teraz część z tych porozumień przez z fazy „może” do „na pewno”. Nowe odcinki „Westworld” trafią do widzów w 1. połowie 2020 roku. Spekuluje się, że następna seria ma zadebiutować rok później.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA