REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy Westworld odkrywają karty. Poznaliśmy szczegóły nadchodzącego powstania robotów

Niewiele seriali w ostatnich latach zaskoczyło tak pozytywnie, jak Westworld. Technologiczny western był nie tylko serialem pełnym zagadek, ale również pasjonującą opowieścią o świecie, w którym załamane zostają granice człowieczeństwa. Twórcy serialu zapowiadają, że drugi sezon przyniesie nie mniej wrażeń.

20.03.2018
21:15
Co nas czeka w drugim sezonie Westworld? Twórcy odsłaniają karty
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spoilery dotyczące obu sezonów Westworld. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Finał pierwszej odsłony Westworld okazał się iście wybuchowy, ale pozostawił więcej pytań niż odpowiedzi. Maszyny, uwolnione z okowów behawioralnych ograniczników przez doktora Forda, rozpoczęły bunt w parku rozrywki. Przedstawiciele korporacji Delos nie zdołali opanować sytuacji, a Ford zginął. Nie wiadomo jednak, czy sztuczna inteligencja zdołała opanować Westworld i co z innymi parkami rozrywki zarządzanymi przez Delos.

Dalszy rozwój powstania robotów ma stanowić podstawę historii opowiedzianej w drugim sezonie. W rozmowie z Entertainment Weekly Jonathan Nolan, odpowiedzialny za fabułę Westworld, zapowiada, że pozostałe po pierwszej części serialu niejasności zostaną rozwiązane:

Nie lubimy bez końca zanurzać się w tajemnicę. Przed końcem sezonu będziemy chcieli spłacić wszystkie długi wobec widzów. Pierwszy sezon był podróżą do środka, w drugim wybierzemy się na zewnątrz. Chcemy poszukać, co więcej możemy znaleźć w parku i poza jego granicami.

westworld dolores class="wp-image-144906"

Wydarzenia w kolejnym sezonie śledzić będziemy z perspektywy hostów o w pełni wybudzonej świadomości. Ich punkt widzenia nie zawsze będzie jednak pełny i w stu procentach wiarygodny, gdyż wspomnienia androidów mogą zostać przerobione. Nolan porównuje to do cofającego się ujęcia kamery, która pokazuje coraz szerszy obraz. Razem z hostami nowe elementy świata serialu będą poznawać widzowie.

Dowództwo rebelii w Westworld przejmie Dolores.

I nie będzie miała litości wobec ludzi. Dostęp do wszystkich wspomnień i decyzja o przyjęciu persony Wyatta pozwolą jej zdobyć władzę nad parkiem. Grająca Dolores Evan Rachel Wood twierdzi wręcz, że jej postać stanie się w nowym sezonie strategiem godnym szachowego mistrza.

Nie wszyscy członkowie rewolucji staną po stronie Dolores. Niektórzy będą próbować osiągnąć swoje własne cele i wykorzystać pełnię wolności w sposób niezgodny z wizją przywódczyni. Odrębną ścieżką potoczą się także losy Maeve Millay, która wciąż będzie poszukiwała hosta wcielającego się w jej zaginioną córkę.

westworld bernard maeve class="wp-image-144903"

Twórcy serialu zapewniają, że widzów czeka mnóstwo niespodzianek. Nawet członkowie obsady przyznają, że nowy scenariusz nieraz ich zaskakiwał.

REKLAMA

To całkiem dziwaczny sezon, muszę to przyznać. Mam nadzieję, że ktoś mi wszystko to wytłumaczy, po tym jak Westworld wróci na antenę telewizji. Zapewniam jednak, że będzie co oglądać – powiedział Ed Harris, grający postać Mężczyzny w czerni.

Nowy sezon Westworld pojawi się na HBO Go już 23 kwietnia. Autorzy serialu nie myślą jeszcze o kolejnych odsłonach, choć Jonathan Nolan nie ukrywa, że długie życie hostów pozwala na prawie nieograniczone plany i dalszy rozwój świata przedstawionego w Westworld. Zanim jednak HBO da zielone światło na kontynuację, nowy sezon będzie musiał odnieść sukces porównywalny z pierwszą odsłoną. Czy tak się stanie, przekonamy się już wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA