REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To nie koniec futurystycznej opowieści od HBO, bo „Westworld” otrzyma 4. sezon. Wiemy, kiedy serial ma się zakończyć

„Westworld” ostatecznie nie zdołał dorównać wynikom oglądalności notowanym przez „Grę o tron”, ale popularność serialu science fiction od HBO jest nie do podważenia. Dlatego stacja nie miała wątpliwości i już ogłosiła oficjalnie, że bohaterowie produkcji powrócą. „Westworld” dostanie 4. sezon.

22.04.2020
20:19
westworld sezon 4
REKLAMA
REKLAMA

Plotki o kontynuowaniu produkcji inspirowanej filmem Michaela Crichtona pojawiały się już kilka miesięcy temu, ale wydaje się, że ówczesne doniesienia mogły być nieco przedwczesne. Przede wszystkim dlatego, że zwiastuny 3. sezonu „Westworld” nie kłamały i serial przeszedł bardzo wyraźną metamorfozę. Bohaterowie serii opuścili tytułowy park, fabuła rozgrywała się w bardziej standardowo-futurystycznym otoczeniu, a twórcy produkcji postawili bardziej na akcję niż filozofię. Co jednak nie oznacza, że wokół najnowszej serii „Westworld” nie narosły żadne teorie fanów.

Emisja 3. sezonu wciąż trwa (finałowy odcinek zostanie pokazany w Polsce w nocy z 3 na 4 maja), więc na ten moment trudno jeszcze powiedzieć, jak powyższe zmiany przyjęli dotychczasowi fani. Natomiast samo zainteresowanie „Westworld” mimo wszystko zmalało po kontrowersyjnej 2. odsłonie. Jak podaje portal Variety, średnia oglądalność serialu w USA spadła o około 50 proc. Premierowy epizod 3. sezonu na świecie obejrzało zaś 9 mln osób.

Jak widać powyższe wyniki mimo wszystko zadowalają HBO, bo stacja przedłużyła „Westworld” o dodatkowy sezon.

REKLAMA

Oficjalne konto „Westworld” na Twitterze opublikowało z tej okazji skromną zapowiedź wideo następnej serii. Na ten moment trudno powiedzieć, którzy aktorzy powrócą do swoich ról w 4. sezonie, choć zapewne nie zabraknie znanych twarzy. HBO poinformowało już natomiast, że osoby showrunnerów pozostaną bez zmian. Sterami produkcji wciąż będą kierować Jonathan Nolan i Lisa Joy. Portal Hollywood Reporter donosi ponadto, że cały serial ma zamknąć się na sześciu sezonach, co wspomniany duet twórcy wynegocjował w kontrakcie. Dodatkowych informacji na temat kolejnych odcinków serii możemy się spodziewać w następnych miesiącach.

4. sezon „Westworld” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA