REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kowboje kontra samuraje. Nowy świat w Westworld oficjalnie potwierdzony

Drugi sezon Westworld zapowiada się na największe serialowe wydarzenie tego roku. Produkcja HBO kilka dni temu zaprezentowała się na pierwszym zwiastunie, a ciągle pojawiają się nowe, ekscytujące wieści. Tym razem dowiedzieliśmy się szczegółów o drugim parku rozrywki, który ma być jeszcze bardziej brutalny.

03.04.2018
21:36
Westworld season 2
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spoilery dotyczące obu sezonów Westworld.

Hitowy program HBO opowiada historię futurystycznego parku rozrywki o nazwie Westworld, który przypomina hollywoodzkie wyobrażenia o Dzikim Zachodzie. Park zamieszkują sterowane przez pracowników hosty. Wkrótce sztuczna inteligencja zaczyna jednak przejmować władzę nad parkiem.

Jak wynika z informacji wyjawionych przez HBO, drugi sezon produkcji pokaże dalszy ciąg rebelii hostów rozpoczętej w finałowych epizodach pierwszej odsłony Westworld. Co najważniejsze jednak, twórcy serialu zamierzają zaprezentować również świat wykraczający poza westernowe lokacje.

HBO reklamuje serial nie tylko za pomocą tradycyjnych środków komunikacji, ale również viral marketingu i stron Delos Destinations. Portale związane z Westworld nie tylko informują o historii fikcyjnej korporacji i stworzonych przez nią parków rozrywki. Zawarto na nich również ukryte trailery produkcji.

Za pomocą Delos Destinations potwierdzono też oficjalnie, że drugim parkiem rozrywki, który zobaczymy w serialu, będzie Shogun World.

Park został tematycznie powiązany z feudalną Japonią w słynnym okresie Edo. Jak głosi opis parku, jego goście będą mogli wcielić się w honorowego samuraja i zrealizować marzenia o walce za pomocą katany:

Jeśli Westworld to dla ciebie za mało, prawdziwy koneser gore może zrealizować swoje fantazje jednym cięciem katany. Shogun World oferuje swoim gościom szansę, by wcielili się w swojego wewnętrznego wojownika w świecie największego piękna i najmroczniejszego horroru.

westworld hbo class="wp-image-149634"
REKLAMA

Wydaje się więc, że drugi park autorstwa korporacji Delos będzie jeszcze bardziej krwawy niż to, co można było zaobserwować w Westworld. Informacja o Shogun World idzie w parze z doniesieniami Entertainment Weekly dotyczącymi dołączenia nominowanej do Oscara Rinko Kikuchi do obsady serialu. O roli aktorki wiadomo jedynie, że zagra gejszę.

Na portalu Delos Destinations widać również puste pola odnoszące się do kolejnych parków. Na razie wstęp do nich ma jedynie „upoważniony personel”, bardzo możliwe jednak, że w kolejnych dniach dostęp do informacji zostanie udostępniony opinii publicznej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA