REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pobił rekord Spotify. Jeszcze nikomu w Polsce się to nie udało

Poznaliśmy pierwszy polski utwór ze 100 min odtworzeń na Spotify. Jego autorem jest raper White 2115, który poinformował o swoim osiągnięciu na Instagramie: "Pierwszy taki wynik w Polsce.
Stworzyłem tę piosenkę już ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty. (...) Ona jest taka wyjątkowa dzięki Wam i właśnie za to najbardziej chciałbym Wam podziękować" - napisał.

03.04.2024
8:46
white 2115 rekord california 100 mln spotify
REKLAMA

Ostatnio rekordy na polskiej stronie serwisu Spotify pobijane są przez raperów - pod koniec grudnia minionego roku dowiedzieliśmy się, że Taco Hemingway jest pierwszym Polakiem, który osiągnął wynik 2 mld wyświetleń na muzycznej platformie (1 mld zanotował w kwietniu 2021 r.), a jeszcze we wrześniu okazało się, że krążek "1-800-Oświecenie" pozwolił mu na pobicie rekordu Maty. Filip Szcześniak stał się wówczas najczęściej streamowanym artystą w ciągu jednego dnia. Teraz kolejny raper pochwalił się wyjątkowym osiągnięciem - nowy rekord Spotify należy do White'a 2115.

REKLAMA

Utwór "California" z rekordem na Spotify. Przekroczył 100 mln odtworzeń

White 2115 to raper, który rozpoznawalność zyskał za sprawą akcji SB Starter, dzięki czemu w 2017 r. ostatecznie dołączył do wytwórni SBM. Współpracował wówczas z takimi artystami jak Białas, Bedoes, Lanek, Jan-Rapowanie czy Mata. White, który w 2023 r. został uhonorowany Popkillerem w kategorii raper roku, może pochwalić się kolejnym osiągnięciem - jego kawałek "California" wykręcił w serwisie Spotify 1 mld odtworzeń i jest jednocześnie pierwszym polskim utworem, który osiągnął taki wynik.

100 000 000 odtworzeń pod "Californią" na Spotify, chore. Pierwszy taki wynik w Polsce. Stworzyłem tę piosenkę już ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty. Ciężko powiedzieć coś więcej, wtedy to był dzień jak każdy inny i kto by pomyślał, że akurat ten dzień zapisze się wielkimi cyframi na kartach historii

- napisał White 2115.

Raper podziękował słuchaczom za pozytywny odbiór kawałka i podkreślił, że to dzięki fanom ta piosenka jest taka wyjątkowa: "I między innymi z tego powodu nigdy nie nagrałem "California 2", bo ona po prostu jest tylko jedna" - stwierdził. White 2115 podzielił się także z obserwatorami informacją w związku z nowym albumem:

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w 100% i z pomocą Sony wydać album na swoim. (...) Po prostu po tak długim czasie bycia u kogoś chciałem wyjść na swoje, stąd taka decyzja. SBM, dzięki za wspólną przygodę i dziękuję Białas, bo się przy Tobie wiele nauczyłem i nagranie z Tobą płyty to było spełnienie moich marzeń

- podsumował.
REKLAMA

 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA