REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Taco Hemingway nowym rekordzistą Spotify. Zdetronizował młodszego kolegę z branży

Taco Hemingway pobija kolejne rekordy. "1-800-OŚWIECENIE", nowy krążek artysty, podbił zestawienie Top 50 Polska w serwisie Spotify, co nie tylko uplasowało utwory z płyty na kilkunastu wysokich pozycjach, ale również pozwoliło raperowi prześcignąć dotychczasowego rekordzistę - Matę.

28.09.2023
10:11
Taco Hemingway nowym rekordzistą Spotify. Zdetronizował młodszego kolegę z branży
REKLAMA

Taco Hemingway po 3 latach wrócił z solowym albumem "1-800-OŚWIECENIE", ogłaszając przy tym, że wyrusza w trasę koncertową - raper zapowiedział, że w przyszłym roku zawita do Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Mimo że krążek artysty spotkał się z mieszanymi opiniami, święci triumfy w serwisie Spotify, a numery z albumu pną się na sam szczyt najczęściej słuchanych utworów w zestawieniu Top 50 Polska.

REKLAMA

O Taco Hemingwayu pisaliśmy także w innych artykułach na łamach Spider's Web:

"1-800-OŚWIECENIE" podbija Spotify, a Taco Hemingway pobija rekord Maty

Kilka dni po premierze "1-800-OŚWIECENIE" kawałki z najnowszego albumu Taco Hemingwaya podbijają zestawienie najczęściej słuchanych utworów w Polsce. Do tej pory zajmowały niemal wszystkie pierwsze miejsca, choć wczoraj Taco został zdeklasowany przez swojego kolegę z wytwórni 2020 - Okiego. Mimo to takie numery jak "Cichosza", "Całe lata", "Nametag" czy "Pakiet Platinium" zajmują kolejne, najwyższe miejsca na liście.

REKLAMA

Szał na Taco Hemingwaya i gigantyczna słuchalność jego nowej twórczości sprawiły, że artysta pobił 2 najważniejsze rekordy serwisu Spotify. Serwis GlamRap podaje, że Filip Szcześniak jest obecnie najczęściej streamowanym artystą w ciągu jednego dnia, a jego album jest najczęściej streamowanym krążkiem w ciągu jednego dnia. Taco stał się tym samym nowym rekordzistą - kiedy w 2021 roku zadebiutował singiel Maty "Kiss cam", raper pobił własny rekord odtworzeń w serwisie Spotify w ciągu jednego dnia, osiągając ich ponad 700 tys. Hemingway pobił rekord Młodego Matczaka i zajmuje obecnie 1. miejsce.

 class="wp-image-2439919"
Zestawienie Top 50 Polska na Spotify
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA