REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Taco Hemingway pobił rekord na Spotify. Jest pierwszym Polakiem, któremu się to udało

Taco Hemingway ustanowił kolejny rekord na platformie Spotify, a ma on związek z ilością odtworzeń jego twórczości w serwisie. Filip Szcześniak wykręcił ich całkiem sporo, stając się pierwszym Polakiem, który tego dokonał.

18.12.2023
8:34
Taco Hemingway pobił rekord na Spotify. Jest pierwszym Polakiem, któremu się to udało
REKLAMA

Chwilę po premierze albumu "1-800-Oświecenie" Taco Hemingway był najczęściej streamowanym artystą w ciągu jednego dnia (podobnie jak jego najnowszy album, który okazał się być najczęściej streamowanym krążkiem w ciągu jednego dnia). Taco stał się tym samym nowym rekordzistą - kiedy w 2021 roku zadebiutował singiel Maty "Kiss cam", raper pobił własny rekord odtworzeń w serwisie Spotify w ciągu jednego dnia, osiągając ich ponad 700 tys. Hemingway pobił w tym roku rekord Młodego Matczaka, zajmując 1. miejsce. Teraz do tego i innych rekordów, które zostały ustanowione przez Filipa Szcześniaka, dołączył jeszcze jeden, być może ten najważniejszy.

REKLAMA

Taco Hemingway osiągnął próg 2 miliardów odtworzeń w serwisie Spotify

Jak podaje serwis Hype, Taco wykręcił na Spotify ponad 2 miliardy wyświetleń i jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał. Podczas gdy pierwszego miliarda dorobił się w kwietniu 2021 roku po 7 latach aktywności, i był wówczas pierwszym polskim artystą, który osiągnął taki wynik, teraz wystarczyły mu zaledwie 2 lata.

Taco Hemingway przekroczył próg 2 miliardów odtworzeń na Spotify

Taco Hemingway już w przyszłym roku wyruszy w swoją trasę koncertową 1-800-TOUR, promującą jego pierwszy od 3 lat solowy album - "1-800-Oświecenie". W maju raper pojawi się w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku, natomiast w czerwcu zawita do Wrocławia, Krakowa i Warszawy.

REKLAMA

O Taco Hemingwayu przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA