REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nieznana historia Whitney Houston w nowym filmie dokumentalnym. Whitney – zwiastun

Historia słynnej Whitney Houston od zawsze budzi fascynację fanów muzyki na całym świecie. Gwiazda soul i R&B zachwycała swoim niesamowitym głosem, ale też fascynowała tajemniczą i wyniszczającą ją osobowością. Nowy film dokumentalny, poświęcony Houston, pełen nigdy wcześniej niepublikowanych prywatnych materiałów i nagrań demo doczekał się właśnie polskiego zwiastuna.

22.06.2018
19:58
Nieznane fakty z życia Whitney Houston w nowym filmie dokumentalnym
REKLAMA
REKLAMA

Kariera muzyczna Whitney Houston to przykład na równi wielkiego talentu, jak i skomplikowanej osobowości. Amerykańska piosenkarka została gwiazdą już dzięki swojej debiutanckiej płycie, a kolejne albumy tylko rozbudowywały jej legendę. Według Księgi Rekordów Guinnessa Houston jest najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii. W ciągu swojego życia artystka sprzedała 200 mln płyt, a przecież robiła również furorę swoimi popisami aktorskimi. Film Bodyguard, w którym zagrała w duecie z Kevin Costnerem, jest uznawany za jeden z najlepszych romansów w historii kina.

Jednocześnie życie Houston to opowieść o złym wpływie, trudnościach osobistych i uzależnieniach. Kariera piosenkarki w latach 90. i na początku XXI w. stała pod znakiem problemów z głosem i plotkach o nadużywaniu narkotyków. Powrót do świata żywych i ambitne plany przerwała nagła i szokująca śmierć Houston w 2012 roku. Jej legenda wciąż jest równie żywa jak w latach 80.

Whitney to pełnometrażowy film dokumentalny poświęcony w całości życiu prywatnemu piosenkarki i jej rodziny.

Film został wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda, twórcę Ostatniego króla Szkocji czy Czekając na Joe. Macdonald ma już doświadczenie związane z odtwarzaniem życiorysu muzycznej sławy w dokumencie. Jest autorem ciepło przyjętego filmu dokumentalnego o Bobie Marleyu.

Whitney zadebiutowała poza konkursem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz Macdonalda koncentruje się na ukazaniu nieznanego oblicza Whitney Houston. Film pełen jest wcześniej niepublikowanych materiałów, takich jak archiwalne nagrania audio i wideo czy wypowiedzi najbliższych zmarłej piosenkarki. Whitney ma być też mocnym atakiem skierowanym przeciwko mediom, które żerowały na problemach gwiazdy.

REKLAMA

Polski zwiastun, zapowiadający coraz bliższą premierę dokumentu, prezentuje szeroki zestaw ujęć i tematów podjętych w dokumencie. Whitney opowie mało znaną historię konfliktów o pieniądze w rodzinie Houston, a także da fanom piosenkarki pierwszy tak wyraźny wgląd w jej psychikę. Sceniczny wizerunek artystki zostanie skonfrontowany z niewinną i zagubioną kobietą, która potrzebowała tylko odrobiny bliskości i zaufania.

Whitney do kin trafi już 6 lipca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA