REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wieczór z VOD: Strzeż się kłów wilka. "Przetrwanie" - recenzja sPlay

Ostatnio wieczory spędzam z Liamem Neesonem i muszę przyznać, że bardzo odpowiada mi taka konfiguracja. Uwielbiam role silnych, męskich facetów, którzy na ekranie są nieustraszeni. W "Przetrwaniu", które swoją premierę w Polsce miało w marcu 2012 roku, Neeson wciela się w rolę twardziela, który wraz z grupą 7 mężczyzn będzie zmuszony walczyć o przeżycie w mroźnym i niebezpiecznym stanie Alaska.

12.09.2014
19:51
Wieczór z VOD: Strzeż się kłów wilka. „Przetrwanie” – recenzja sPlay
REKLAMA

Ottway (Liam Neeson) jest outsiderem, który nie może poradzić sobie z własną samotnością. Od kilku lat mieszka na Alasce, gdzie na życie zarabia, mordując wilki, by te dzikie zwierzęta nie zagrażały robotnikom zgromadzonym wokół rafinerii. Jego przyjaciółmi i powiernikami sekretów są broń i zdjęcie ukochanej, która porzuciła go przed laty. Ottwaya poznajemy w momencie, gdy przechodzi kryzys i pisze list do byłej kobiety, który wydaje się być jego osobistą spowiedzią. Zamiast wysłać wyznanie, chowa je jednak do kieszeni i następnego dnia wyrusza w podróż samolotem wraz z innymi pracownikami rafinerii.

REKLAMA
przetrwanie 2

W samolocie znajdują się sami silni mężczyźni, którzy na co dzień parają się pracą fizyczną. Część z nich to przyjaciele i kompani, inni za wszelką cenę próbują być niezależni i władczy, przyjmując pozycje liderów. Podróż jest niespokojna. Pasażerom dają się we znaki turbulencje, które... nieszczęśliwe będą zapowiedzią rychłej katastrofy. Samolot rozbija się na kawałki gdzieś na końcu świata. Ten koniec świata to bezbrzeżna śnieżna połać Alaski.

Z kilkudziesięciu ludzi przeżywa 8 mężczyzn. Każdy z nich zdany jest tylko na siebie i na pomoc innych, którzy przeżyli... oraz na łaskę wilków.

Od teraz naszych bohaterów czeka prawdziwe wyzwanie. Będą oni musieli stawić czoła naturze, która jest nieubłagana i nie pyta o zdanie. Zamiecie śnieżne, mróz, trudne warunki i wilki, które strzegą swojego terenu jak oka w głowie dadzą się we znaki Ottwayowi i jego towarzyszom. Raz po raz ekipa zostanie pozbawiona kolejnych jej członków.

Czy przyroda oszczędzi tych mężczyzn? Kto przetrwa tę walkę o życie?

"Przetrwanie" to obraz o ludziach w obliczu katastrofy, którzy nagle niezależnie od siebie znaleźli się na krawędzi życia. To lekcja, którą z każdy z nich zapamięta do końca. To obraz sentymentalny, który pokazuje ludzkie słabości, pytanie o sens życia, o to, co jest w nim najważniejsze i dlaczego. Czego ty nie mógłbyś zapomnieć, będąc o krok od śmierci? Do czego najbardziej chciałbyś móc wrócić?

REKLAMA

Film Joe Carnahana to ciekawa, emocjonalna historia o człowieku, który w kontakcie z naturą okazuje się być bezsilny.

To niezłe kino na wieczór, które zapewni nam niebezpieczną przygodę w wygodnych fotelach. Jeśli podobał wam się film "Lekcja przetrwania" z Anthonym Hopkinsem i Alecem Baldwinem, który co prawda był zdecydowanie lepszy, to śmiało możecie naciskać przycisk "play" i oglądać "Przetrwanie". Nie powinniście się zawieść.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA