REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Wiedźmin” wróci z 2. sezonem za rok? Wiemy, jak długo potrwa plan zdjęciowy

„Wiedźmin” wkrótce wystartuje z nową fazą zdjęć do 2. sezonu. Nie zmienia to jednak faktu, że pandemia koronawirusa wyraźnie opóźni planowaną premierę. Według najświeższych informacji prace nad nowymi odcinkami zajmą większą połowę 2021 roku.

24.07.2020
18:36
wiedźmin 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby rok 2020 przebiegł bez pandemicznych komplikacji, to wkrótce zapewne usłyszelibyśmy ze strony Netfliksa lub Lauren S. Hissrich i jej aktorów oficjalną informację o zakończeniu zdjęć do 2. sezonu „Wiedźmina”. Pierwotnie zakładano bowiem, że prace nad produkcją potrwają od lutego do sierpnia bieżącego roku. Oczywiście okazało się to niemożliwe ze względu na wprowadzenie powszechnej kwarantanny i zablokowanie przemysłu filmowego.

Od kilku tygodni wiemy, że ekipie serialu platformy Netflix uda się na szczęście wrócić na plan 17 sierpnia. Firma potwierdziła to w sposób oficjalny i niepodważalny. Z oczywistych powodów nie przekazała jednak, do kiedy mniej więcej okres zdjęciowy potrwa. Wcześniej mówiono o siedmiu miesiącach, ale trochę wczesnych scen udało się wykonać jeszcze przed pandemią, a nad częścią obowiązków można było pracować też w trakcie kwarantanny. Z drugiej strony, rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa nakładane na ekipy filmowe zapewne będą nieco opóźniać cały proces.

Według najnowszych doniesień zdjęcia do 2. sezonu serialu „Wiedźmin” potrwają więc od sierpnia do lutego 2021 roku.

wiedźmin 2 sezon class="wp-image-427312"

Informacje na ten temat podał portal Redanian Intelligence, specjalizujący się w zakulisowych wieściach na temat tej produkcji. Oczywiście tego typu ustalenia zawsze mogą ulec pewnym zmianom (np. poprzez zarządzenie koniecznych dokrętek), dlatego tworzenie 2. serii „Wiedźmina” może potrwać kilka tygodniu dłużej lub krócej.

Nie będzie to oczywiście koniec prac nad nowymi odcinkami. Potem nastąpi okres post-produkcji, w trakcie którego nakręcony materiał zostanie zmontowany i wyposażony w efekty specjalne. Od niedawna wiadomo, że tymi ostatnimi od 2. sezonu zajmą się polskie Platige Image, a także amerykańskie firmy The Third Floor i Industrial Light & Magic. Według wcześniejszych doniesień Redanian Intelligence ta część przygotowań ma zostać z kolei zamknięta do końca lipca.

REKLAMA

Najbardziej prawdopodobną datą powrotu serialu „Wiedźmin” wydają się więc obecnie sierpień, wrzesień lub najpóźniej październik 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA