REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Do obsady „Wiedźmina” dołącza aktor podkładający głos jednej z postaci w „Dzikim Gonie”

Do obsady 2. sezonu „Wiedźmina” dołączył Alastair Parker. Fani gier na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego z pewnością rozpoznają jego głos, bo przemawiała nim jedna z postaci, jakie można spotkać w „Dzikim Gonie”.

07.12.2020
22:00
wiedzmin 2 sezon netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

Fani na całym świecie (1. sezon obejrzano w rekordowej liczbie gospodarstw domowych) z niecierpliwością wyczekują nowej odsłony „Wiedźmina”. I chociaż zdjęcia do produkcji ruszyły bardzo szybko, bo jeszcze w lutym, to trzeba było je przerwać z powodu koronawirusa. Później prace zostały wznowione, ale pandemia znowu pokrzyżowała plany twórców. Jedyne co nam więc pozostaje, to śledzić kolejne doniesienia dotyczące tytułu. A tych nie brakuje. Te najnowsze z pewnością ucieszą miłośników gry również opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Aktor podkładający głos postaci z „Dzikiego Gonu” w obsadzie 2. sezonu „Wiedźmina”

Jak podaje Redanian Intelligence do obsady 2. sezonu „Wiedźmina” dołączył Alastair Parker, który w „Wiedźminie 3: Dzikim Gonie” podkładał głos Cleaverowi, czyli krasnoludowi z Novigradu, będącym jednym z czterech bossów tamtejszego półświatka. Nie wiadomo jednak, w kogo aktor miałby się wcielić w serialu. Autor przywołanego artykułu domyśla się, że mógłby to być Sigismund Dijkstra, czyli szef Wywiadu Redańskiego, a potem przewodniczący Rady Regencyjnej.

Parker nie jest pierwszym członkiem obsady, którego głos jest graczom dobrze znany. Już w 1. sezonie MyAnna Buring (głos Anny Henrietty w dodatku „Krew i Wino”) wciela się w Tissaię de Vries, a Lu Corfield (głos Iris von Everec w dodatku „Serce z Kamienia”) Marites.

Fabuła 2. sezonu „Wiedźmina

Nie znamy wielu szczegółów dotyczących fabuły 2. sezonu „Wiedźmina”. Zgodnie jednak z oficjalnym opisem, w produkcji będzie się działo całkiem sporo:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

2. sezon „Wiedźmina” inspirowany jest przede wszystkim „Krwią elfów”, ale wiemy też już, że będzie w nim miała miejsce widowiskowa bitwa odbywająca się w Kaer Morhen, która nie posiada swojego odpowiednika w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy serialu coraz śmielej mają zamiar odchodzić od pierwowzorów, o czym świadczy chociażby lista postaci oryginalnych, jakie pojawią się na ekranie.

REKLAMA

Zdjęcia do serialu trwają właśnie w Wielkiej Brytanii. Na efekt pracy twórców przyjdzie nam jednak jeszcze długo poczekać. Premiery 2. sezonu „Wiedźmina” nie należy się spodziewać przed jesienią 2021 roku.

Dotychczasowe odcinki „Wiedźmina” obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA