REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zakończyły się zdjęcia na planie „Wiedźmina” od Netfliksa, teraz czas na efekty specjalne. Zajmie się nimi polskie studio - Platige Image

„Wiedźmin” od Netfliksa to chyba najgłośniejsza premiera tego roku, a na pewno – patrząc na to, co jeszcze przed nami – najbardziej wyczekiwana. Zdjęcia na planie już się zakończyły i serial czeka teraz postprodukcja. Za efekty specjalne odpowie Platige Image – polska firma, z którą związany jest Tomasz Bagiński, producent „The Witcher”.

19.08.2019
10:54
wiedźmin efekty specjalne netflix
REKLAMA
REKLAMA

Prace ekipy „Wiedźmina” na planie serialu dobiegły końca w maju tego roku. O zakończonych zdjęciach informowała Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, w swoich mediach społecznościowych. Twórczyni zresztą często dzieliła się (i wciąż dzieli się!) nowinkami oraz przemyśleniami na temat produkcji, których tajemnic pilnie strzeże Netflix.

Serial giganta VOD znajduje się teraz w fazie postprodukcji. Za efekty specjalnie „Wiedźmina” odpowie Platige Image – polska firma, która kojarzona jest głównie z postacią Tomasza Bagińskiego, producentem serialu Netfliksa.

Jeżeli chodzi o „Wiedźmina” to dla nas bardzo ważny projekt, wręcz przełomowy. Chodzi o współpracę z jednym z wiodących w tej chwili producentów filmów na świecie. Stajemy się oficjalnym dostawcą Netfliksa. Produkujemy część efektów specjalnych do serialu, a także pełnimy rolę tzw. executive producera w osobie Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawki – powiedział w wywiadzie dla Money.pl powiedział Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Żbikowski stwierdził też, że współpraca z Netfliksem to „milowy krok” dla Platige Image. Z tego względu, że jest dla nich dużym wyzwaniem i pomaga im nauczyć się kooperować z tak dużym studiem, ale także może otworzyć im drzwi do innych tego typu umów z wielkimi i znaczącymi na rynku graczami. Warto wspomnieć, że podobno praca na rzecz „Wiedźmina” dla Netfliksa ma przynieść Platige Image przychód nieprzekraczający 7 mln zł.

Wiedźmin - zwiastun:

Polska firma miała już swój udział w projektach sygnowanych czerwonym logiem serwisu Netflix. Firma maczała palce przy tworzeniu produkcji „Miłość, śmierć i roboty” – animowanej antologii dla dorosłych. Prezes Platige Image podczas wspomnianego wywiadu mówił też o innych działaniach firmy, m.in. o pracy przy „Wonder Woman” czy działań dla Ubisoftu i Electronic Arts – marek z branży gier komputerowych.

REKLAMA

To, jak Platige Image radzą sobie z efektami specjalnymi, mogliśmy zobaczyć nie tylko w jednym odcinku „Miłość, śmierć i roboty” pt. „Rybia noc”, ale także w ich projekcie dla Allegro – Legendy Polskie, w którym wystąpiły znane gwiazdy polskiego kina, i który nawiązuje do kultury i folkloru naszego kraju.

Premiera serialu „Wiedźmin” w serwisie Netflix odbędzie się w 4. kwartale tego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale plotkuje się o 20 grudnia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA