REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jaskier zostaje Jaskrem. Showrunnerka serialu „Wiedźmin” oddaje hołd powieściom Sapkowskiego

Jaskier pozostanie przy swoim oryginalnym imieniu - zapowiedziała showrunnerka serialu „Wiedźmin”. Lauren S. Hissrich opowiedziała niedawno o powodach takiej decyzji.

25.07.2019
13:41
wiedźmin jaskier imię
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z pierwszych informacji na temat serialu „Wiedźmin”, którą przekazała sama showrunnerka serii Lauren S. Hissrich, była ta na temat Jaskra. Autorka jeszcze w zeszłym roku poinformowała, że w serialu postać ta zachowa oryginalne imię nadane przez Andrzeja Sapkowskiego. W grze imię bohatera zostało przetłumaczone jako Dandelion, jednak Hissrich postanowiła trzymać się oryginalnego zamierzenia pisarza. Dodała też, że imię brzmi dla niej romantycznie i rozkosznie dla uszu.

W postać Jaskra, poety i barda, przyjaciela Geralta z Rivii, wcieli się Joey Batey.

Brytyjskiego aktora i muzyka możecie kojarzyć m.in. z ról w serialach „Templariusze” i „Cormoran Strike”.

W najnowszym wywiadzie udzielonym portalowi ComicBook.com Hissrich opowiedziała na pytanie o to, dlaczego bard nie będzie narratorem w serialu.

Nie myśleliśmy o nim w kwestii narracji, ponieważ, gdy piszę części narracyjne, czuję, że mniejszą wagę przykładam do faktycznego opowiadania historii. Brzmi to trochę absurdalnie, ale jeśli jesteś w stanie stworzyć postać, która opowie ci to, co obejrzysz, to tak naprawdę nie musisz już tego oglądać.

wiedźmin opowiadania class="wp-image-200212"

Po ogłoszeniu, że Jaskier pozostanie przy swoim oryginalnym imieniu, fani wyrażali delikatnie zaniepokojenie. Zachodni widz będzie musiał przetłumaczyć polskie słowo – dopiero wtedy zrozumie jego konkretne znaczenie. Showrunnerka tłumaczyła jednak, że jest to swego rodzaju oddanie szacunku dla wszystkich wielokulturowych i wielonarodowych odbiorców.

Premiera serialu Netfliksa zapowiedziana została na ostatni kwartał tego roku.

REKLAMA

W sieci przewija się plotka mówiąca o tym, że produkcja zadebiutuje 20 grudnia. Oczekiwanie na premierę może osłodzić nam pierwszy oficjalny zwiastun, który przedstawiono na tegorocznym Comic-Conie w San Diego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA