REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Nowe zachwycające lokacje w „Wiedźminie" od Netfliksa. Plan przeniósł się na La Palmę

Plan zdjęciowy „Wiedźmina” przemieszcza się między Węgrami a Wyspami Kanaryjskimi. Teraz wylądował na wyspie La Palma, gdzie zawitał też sam Henry Cavill.

13.03.2019
12:14
wiedźmin la palma netflix
REKLAMA
REKLAMA

W ciągu ostatnich tygodni oddział odpowiedzialny za netfliksowy serial kręcił sceny na Gran Canarii. Wyciekły stamtąd zdjęcia, na których można było zobaczyć m.in. Anyę Chalotrę jako Yennefer. Twórcy wciąż pozostają na archipelagu na Oceanie Atlantyckim, jednak zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zjawili się na La Palmie.

Na wyspie wylądował już prywatny odrzutowiec z Henrym Cavillem na pokładzie. Z kolei do brzegu dobił specjalnie wyczarterowany prom z Gran Canarii z całym sprzętem i ekipą. W sieci znalazło się wideo ukazujące opuszczanie statku. Może i nie jest ono szczególnie spektakularne, ale wyjeżdżające z promu kolejne samochody terenowe pokazują tylko rozmach produkcji Netfliksa. To na wypadek, gdyby ktoś jeszcze w to wątpił:

Jeszcze w styczniu Charlotte Brandstrom, reżyserka „Wiedźmina” dzieliła się zdjęciami z La Palmy.

Wówczas odbywał się proces poszukiwania lokacji do serialu:

Polski portal poświęcony La Palmie zdradza, że serial będzie kręcony w takich miejscach, jak La Cumbrecita, La Zarza, Roque de los Muchachos, Cubo de la Galga, Caldera de Taburiente i Juan Adalid. Wszystkie z wymienionych miejsc znajdują się w lasach, w górach, nad wodospadami lub nad brzegiem Oceanu.

Tak, netfliksowy „Wiedźmin” będzie z pewnością zachwycał plenerami. Również twórcy „Gry o tron” swego czasu kręcili na małych wyspach, wówczas była to Malta, i przełożyło się to na cudowne krajobrazy na ekranie. Zobaczcie zresztą przykładową miejscówkę z tych wyżej wymienionych:

Można jedynie zgadywać, jakie miejsce z fantastycznego świata zagra La Palma.

Krajobraz wyspy jest dość zróżnicowany. To dom uśpionego wulkanu Cumbre Vieja, znaleźć tam można również liczne wąwozy i mniejsze lub większe wzniesienia. Mimo skalistego ukształtowania teren posiada także bujną roślinność, no i oczywiście piękne plaże. Tym samym La Palma może stać się na ekranie Skellige, ale również Nilfgaardem czy Toussaint.

Portal Lapalma.pl podzielił się dokładnym harmonogramem planu zdjęciowego „Wiedźmina” na wyspie. Jeżeli zatem wybieracie się w najbliższych dniach na Kanary, to wiecie już, gdzie warto się udać. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że w tych dniach poszczególne miejsca będą niedostępne do zwiedzania.

REKLAMA
 • 13 marca 2019 - La Cumbrecita i Llano del Jable, El Paso
 • 14 marca 2019 - Riachuelo i tereny Virgen del Pino, El Paso
 • 15 marca 2019 - La Cumbrecita i Llano del Jable, El Paso
 • 16 marca 2019 - Roque de los Muchachos , Garafía
 • 18 i 19 marca 2019 - Juan Adalid, Garafía
 • 20 marca 2019 - La Zarza, Garafía
 • 21 marca 2019 - Los Tilos, San Andrés and Sauces
 • 22 marca 2019 - Cubo de la Galga, Puntallana
 • 24, 25, 26 i 27 marca 2019 - La Zarza, Garafía

„Wiedźmin” ma mieć premierę jeszcze w tym roku. 1. sezon liczyć będzie 8 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA