REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

2. sezon „Wiedźmina” szybciej, niż się spodziewamy? Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do nowych odcinków

Wiemy, kiedy rozpoczną się prace nad 2. sezonem serialu „Wiedźmin”.

23.12.2019
20:10
Wiedźmin - kadr promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Piątkowa premiera serialu Netfliksa „Wiedźmin”, bazującego na prozie Andrzeja Sapkowskiego, odbiła się szerokim echem w świecie popkultury. Recenzje oraz opinie o produkcji wylały się obfitym strumieniem z różnych stron polskiego i zagranicznego Internetu.

Produkcja podzieliła widzów. Premierowe odcinki spotkały się z całym zakresem ocen ze strony odbiorców. Podobnie jak przy filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w różnych zakątkach Internetu można znaleźć skrajnie sprzeczne opinie na temat odbioru serialu Netfliksa.

Wiedźmin - kadr z serialu class="wp-image-359967"

Pewnym jest jednak, że wielki sen Andrzeja Sapkowskiego się spełnił – w ostatnich dniach platformy Amazon i Google Play zanotowały wyraźny wzrost zainteresowania oryginalnymi opowiadaniami polskiego autora fantasy. W wyniku premiery serialu zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie”, w którym znajduje się opowiadanie „Wiedźmin” oraz kilka innych, które stały się bazą dla serialowej adaptacji, znalazły się na czołowych listach sprzedaży.

Jak zatem widać - „Wiedźmin” wzbudza silne reakcje odbiorców. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy będzie mógł wzbudzać kolejne.

Wiedźmin - kadr z serialu class="wp-image-359982"

Informację o zamówieniu 2. sezonu poznaliśmy już w październiku, na pięć tygodni przed oficjalną premierą serialu. Teraz, dzięki publikacji Production Weekly, dowiedzieliśmy się, kiedy padnie pierwszy klaps na planie nowych odcinków serialu.

Miałby to być już 17 lutego 2020.

Zagraniczne omówienia tej informacji sugerują, że może to oznaczać, że 2. sezon serialu ujrzymy jeszcze w 2020 roku. Nie byłoby to szczególnie zaskakujące. W końcu inne produkcje Netfliksa, jak „Ty”, „Sex Education”, czy „Dom z papieru” trafiają na platformę mniej więcej w rocznych odstępach.

Wiedźmin - kadr z serialu class="wp-image-359979"

Z drugiej strony to produkcje łatwiejsze w realizacji pod względem post-produkcji. Jak zauważają jednak autorzy strony Screen Rant na nowe odcinki możemy poczekać nieco dłużej. Wyliczyli bowiem, że premierowe odcinki serialu trafiły na platformę po 14 miesiącach od pierwszego klapsu na planie. Czy w tym wypadku miałoby być podobnie?

REKLAMA

Wydaje się jednak, że istnieje spora szansa, że 2. sezon „Wiedźmina”, jeśli wszystko uda się pomyślnie, może trafić na platformę jeszcze w grudniu 2020. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się pewnie w kolejnych miesiącach.

Serial „Wiedźmin” jest już dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA