REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polska aktorka na przesłuchaniu do Wiedźmina. Stara się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą

Wiedźmin platformy Netflix zapowiada się jako największy „polski” serial nadchodzących lat, choć do tej pory z projektem nie wiązano żadnego rodzimego aktora. Teraz może się to zmienić, bo w przesłuchaniach wzięła udział Magdalena Korpas. Aktorka ubiega się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą, księżniczki Creyden.

30.08.2018
10:41
Wiedźmin netflix
REKLAMA
REKLAMA

Wiedźmin to jeden z głównych produktów eksportowych polskiej popkultury. Zarówno książki Andrzeja Sapkowskiego, jak i stworzone przez CD Projekt RED gry wideo cieszą dużą popularnością w Europie i nie tylko. Postać może stać się jeszcze bardziej rozpoznawalna dzięki serialowi platformy Netflix, wobec którego oczekiwania są naprawdę wysokie. Jednak tym razem w produkcji mogło zabraknąć znanych i lubianych polskich akcentów. Zdjęcia powstaną na Węgrzech, a z projektem aż do teraz nie łączono nazwiska żadnego rodaka.

W przesłuchaniach do serialu wzięła udział polska aktorka Magdalena Korpas.

Urodzona w Gdańsku Korpas na co dzień mieszka we Francji i występuje głównie w tamtejszych produkcjach. Aktorka zagrała także gościnnie w serialu Morderca z Whitechapel. W zeszłym roku pracowała zaś na planie produkcji Balmoral, która opowie o dziejach brytyjskiej rodziny królewskiej. Korpas wcieliła się w rolę młodej księżnej Diany. Aktorka stara się o angaż także w Wiedźminie. Nie chodzi jednak o bohaterkę powszechnie szanowaną i lubianą, a raczej siejącą grozę kobietę, której lepiej zejść z drogi.

Chodzi o Renfri, zwaną też Dzierzbą, którą wiedźmin spotkał w opowiadaniu Mniejsze zło.

W castingowym scenariuszu postać nazwana jest Riley, jednak wszystko wskazuje na to, że chodzi właśnie o Renfri. Pochodząca z Creyden księżniczka z powodu Przekleństwa Czarnego Słońca miała zostać zamordowana jeszcze jako dziecko, ale wymknęła się swojemu oprawcy. Przez lata żyła na ulicy, prostytuując się, kradnąc i mordując. Przeszła długą drogę od członkini gnomiej zbójeckiej hanzy do wybranki następcy tronu. Jej głównym celem było jednak zabicie Stregobora, czarodzieja z Koviru, który odpowiadał za wiele nieszczęść w jej życiu. Wiedźmin ostatecznie zapobiegł zemście Renfri, dokonując krwawej masakry i zyskując przydomek Rzeźnika z Blaviken.

REKLAMA

Wiedźmin Netflix - kiedy premiera?

Wciąż nie znamy jeszcze nazwisk odtwórców najważniejszych ról, choć castingi powinny już wchodzić w decydującą fazę. Zdjęcia do serialu mają ruszyć 5 listopada. Premiery produkcji należy spodziewać się zapewne w 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA