REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Geralt szykuje się do wejścia na plan. Znamy datę startu produkcji Wiedźmina od Netfliksa

Wiedźmin od Netfliksa regularnie pojawia się na serialowym horyzoncie. Wciąż nie znamy nazwisk aktorów ani szczegółów fabuły, jednak może to być już tylko kwestią czasu. Poznaliśmy bowiem datę rozpoczęcia produkcji serialu.

21.08.2018
12:04
Wiedźmin Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Od momentu, gdy Netflix ogłosił swoje plany ekranizacji przygód Geralta z Rivii, fani Białego Wilka z utęsknieniem czekają na nowe doniesienia w sprawie serialu. Regularnie pojawiają się kolejne przypuszczenia na temat tego, kto wcieli się w głównego bohatera czy w Yennefer, choć ciężko wskazać murowanego kandydata.

Wygląda jednak na to, że castingi powoli będą zbliżać się do końca. Pełna obsada będzie musiała uformować się dość szybko.

Produkcja Wiedźmina ma bowiem ruszyć 5 listopada.

Taką informację podaje DiscussingFilm, choć sam Netflix nie wystosował jeszcze żadnego oświadczenia. Według źródła platforma na wtedy zaplanowała początek prac nad adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego. Z kolei na początku lipca producentka Lauren S. Hissrich dała do zrozumienia, że Wiedźmin kręcony będzie w zimie. To nawet pasuje do daty podanej przez DiscussingFilm, bo całość z pewnością potrwa co najmniej kilka tygodni. Plan zdjęciowy powstanie na Węgrzech, a większość materiału zostanie zarejestrowana w Budapeszcie.

Jeśli wiadomość jest prawdziwa, to zdjęcia do serialu ruszą za 2,5 miesiąca. Dla niektórych to masa czasu, ale w kwestii Wiedźmina praktycznie nic nie zostało jeszcze ustalone. Ekipa producencka musi więc podkręcić tempo w kwestii doboru obsady i wszystkich najważniejszych elementów fabuły. No chyba, że tak naprawdę wszystko jest już ustalone, tylko Netflix skrzętnie pilnuje sekretów projektu.

REKLAMA

Gdyby prace faktycznie ruszyły w listopadzie, to Wiedźmin ma szansę trafić do Netfliksa zgodnie z przewidywaniami.

Obecnie najczęściej wskazuje się, że serial zadebiutuje w katalogu serwisu w 2020 r. Jeśli więc produkcja 8-odcinkowej serii wystartuje jesienią, to jest spora szansa na to, że Geralt z Rivii powróci na ekrany za dwa lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA