REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon

„Wiedźmin” od Netfliksa ma pokazać światu siłę i niesamowity czar świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wygląda na to, że w produkcji nie zabraknie także mocno politycznego wątku elfów i driad z lasu Brokilon. Wiemy to dzięki aktualizacji obsady serialu.

02.04.2019
14:01
wiedźmin netflix las brokilon
REKLAMA
REKLAMA

Netflix znalazł główny trzon obsady „Wiedźmina” już kilka miesięcy temu, ale wciąż zatrudnia kolejnych aktorów do drugoplanowych i epizodycznych ról. Dzięki wprowadzanym co jakiś czas aktualizacjom fani produkcji dowiadują się, jakie wątki zostaną w niej przedstawione. W ostatnim czasie m.in. dowiedzieliśmy się, że w serialu pokazane zostaną wątki z opowiadań „Wiedźmin”, „Ostatnie życzenie” i „Mniejsze zło”.

Do obsady 5. epizodu „Wiedźmina” od Netfliksa dołączyła właśnie Raquel Amegashie. Aktorka wcieli się w driadę wojowniczkę.

Amegashie ma za sobą występy w kilkunastu różnych hiszpańskich produkcjach telewizyjnych. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jej postać będzie strzec świętego lasu driad, czyli Brokilonu. To miejsce, do którego wstępu nie ma żaden mężczyzna, chyba że porwany przez driady w celach rozrodczych.

wiedźmin netflix las brokilon class="wp-image-270495"

Właśnie w Brokilonie następuje pierwsze spotkanie Geralta i Ciri (dzieje się to w opowiadaniu „Miecz przeznaczenia”). Las Śmierci pojawia się także na kartach „Chrztu ognia”, ale na ten moment niewiele wskazuje, że serial Netfliksa już w premierowym sezonie sięgnie po wątki z 3. tomu wiedźmińskiej sagi. Nie ma za to już wątpliwości, że produkcja obejmie większość najważniejszych opowiadań Sapkowskiego.

Nienawiść driad i elfów do ludzi stanowi ważną część historii o Geralcie z Rivii.

REKLAMA

Wątek niszczenia starych ras i panującego wśród ludzi rasizmu ma bowiem wpływ na dorastanie Wiedźminów oraz koniec opowieści o najsłynniejszym z nich. Trudno powiedzieć, czy Netflix uwypukli te elementy, ale z pewnością nie będzie od nich uciekać skoro w serialu pojawią się mieszkanki Brokilonu. Zmasowany sprzeciw wobec czarnoskórej Ciri pokazuje, że wiele osób może zareagować negatywnie na jakiekolwiek polityczne komentarze. Nawet pomimo faktu, że w twórczości Sapkowskiego są one obecne.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma planowo zadebiutować jeszcze w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA