REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

O czym opowie serialowy „Wiedźmin"? Przewidujemy fabułę na podstawie obsady produkcji Netfliksa

„Wiedźmin" od serwisu Netflix pełen jest co prawda tajemnic i w gruncie rzeczy wiemy niewiele. Są jednak przesłanki, które mogą sugerować nam, co pojawi się w serialu. 

28.03.2019
10:05
wiedzmin netflix odcinki
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie doniesienia z planu Netfliksa nie były może spektakularne, ale powiedziały nam co nieco o produkcji, podejściu do plenerów i utwierdziły mnie w przekonaniu, że Lauren S. Hisrich, mówiąc wprost, wie, co robi. Ale tak naprawdę niewiele wiemy o całej serii. Ba, to tylko skrawki informacji, które zbieramy i wyciągamy z nich mniej lub bardziej ciekawe wnioski. Kawał świetnej, powiedziałbym nawet, że lekko detektywistycznej roboty, wykonał jeden z naszych czytelników.

Jarosław, który wysłał nam wiadomość ze swoją teorią, przejrzał bardzo dokładnie serwis IMDb oraz podstronę poświęconą serialowi „Witcher” i wyciągnął wnioski z tego, który aktor – a więc która postać - pojawi się w danym odcinku serii. Wnioski są nie tylko bardzo interesujące, ale niektóre z nich wydają się dość prawdopodobne. Oczywiście musimy na chwilę założyć, że informacje, które znajdują się w IMDb są prawdziwe. To założenie to podstawa, bo na ten moment nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Zobaczmy, jak może to wyglądać.

Odcinek pilotażowy i odcinek 4.

Renfri Wiedźmin

Nasz czytelnik spostrzegł, że w odcinku pilotażowym pojawiają się następujący bohaterowie: Aridea, Danek, Tiffania, Nimir - a więc postacie, które trudno ulokować w sadze. Ponadto na ekranie zobaczymy również kilku członków grupy Renfri (Nohorna, Vyra), a także Cracha an Craite i Pavettę. Wszystkie te postacie łączy to, że - według IMDb - pojawiają się tylko i wyłącznie w pilotażowym odcinku. Możliwe zatem, że będzie to wprowadzenie samego wiedźmina Geralta, jednak obecność matki Ciri i Cracha może wskazywać na ucztę, od której splata się nić przeznaczenia między wiedźminką i wiedźminem. Zapewne pojawią się jakieś wątki z „Mniejszego zła”, ale IMDb mówi nam, że Renfri będzie przewijała się przez wszystkie 8. odcinków.

Ciekawe jest jednak, że do 4. odcinka przyporządkowano 2 postacie, które również powinny pojawić się na uczcie u Calanthe. Mowa o bardzie o trudnym do wymówienia nazwisku, czyli Draigu Bon Dhu i... Urcheonie z Erlenwaldu, czyli słynnym Jeżu z Erenwaldu.

Odcinek 3.

Nasz czytelnik zasugerował również, że w 3. odcinku zobaczymy pierwsze napisane przez Sapkowskiego opowiadanie, zatytułowane „Wiedźmin”. Świadczyć ma o tym obecność aktorki wcielającej się w matkę króla Foltesta – co ciekawe, Katia Bokor pojawia się tylko w tym epizodzie, podobnie jak wielmoża temerski, który w opowiadaniach mówi Geraltowi o strzydze, Segelin. Bardzo to pasuje, gdyż wydaje się, że kazirodczy związek króla będzie zapewne dokładnie przedstawiony, chociaż nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym na ekranie więcej koronowanych głów.

Odcinek 5. i 6.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że kluczowi dla sagi bohaterowie będą pojawiali się przez cały sezon w każdym odcinku. Zapewne zobaczymy zatem całą masę retrospekcji. Świadczy o tym chociażby fakt, że chociaż Yennefer ma, ciągle według portalu IMDb, pojawiać się w przez cały serial. Wydaje się jednak, że 5. epizod będzie wyjątkowy. Tylko w nim zobaczymy bowiem Beau Berranta (kupca z opowiadania „Ostatnie życzenie”) i wielkiego strażnika (spekuluje się, że będzie to ten gość, którego Geralt znokautuje, zanim dostanie się do Yen). Czymś, co może burzyć tę spekulację jest fakt, że Chireadan – elf zakochany w czarodziejce z wymienionego opowiadania – pojawia się tylko w pilocie.

Ale z tej perspektywy interesujące wydaje się, że następny epizod opowie o polowaniu na smoka. Na ekranie zobaczymy Adele Oni, która - jeśli wierzyć serwisowi – wcieli się w towarzyszkę Borcha Trzy Kawki, Teę. Ma pojawić się również Boholt, jeden z najemników polujących na smoka. Jestem w stanie przymknąć oko na to, że Chireadan według tych doniesień nie występuje w odcinku numer 5.

Wydaje się, że oba te epizody mogą pokazać przygody z Yennefer, pamiętajmy też, iż to właśnie sprawa ze smokiem wprowadza nas w jeden z najważniejszych problemów czarodziejek i osobistą tragedię Yen, czyli bezpłodność. Wydaje się to kluczowe dla zrozumienia, czemu aż taką miłością czarodziejka obdarzyła Ciri.

A co z resztą odcinków?

REKLAMA

Nasz czytelnik sugerował, że możemy zobaczyć ekranizację „Krańca świata” w 2. epizodzie, gdzie najwcześniej pojawia się Jaskier. Prawda jest jednak taka, że trudno tu jednoznacznie wyrokować, a przesłanki nie są jednoznaczne. Podobnie jest z ostatnimi dwoma epizodami. Trudno przyporządkować bohaterów z konkretnych opowiadań. Myślę zresztą, że sam serial będzie miał znacznie płynniejszą strukturę, że wielu bohaterów zostanie ze sobą połączonych, aby w późniejszych epizodach (i miejmy nadzieję sezonach) móc pełnić rolę odmiennych postaci książkowych.

Myślę, że taki los spotka między innymi ekipę elfów i Sylwana Torque. Zakładam, że pojawią się oni na początku, a ich losy splotą się jeszcze z Geraltem, gdy przyjdzie mu się mierzyć z inspirowanymi przez Nilfgaard Wiewiórkami. Dlatego powyższe rozważania należy traktować z pewnym dystansem, ale przyznacie, że część z nich brzmi bardziej niż sensownie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA