REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiedźmin od Netfliksa bez malowniczych polskich krajobrazów?

Blade Runner 2049, Marsjanin czy Szklana pułapka 5 - to tylko kilka tytułów, do których zdjęcia kręcono na Węgrzech. Jeżeli wierzyć najnowszym doniesieniom, tam również będzie kręcony – przynajmniej częściowo – netfliksowy serial o Wiedźminie.

16.08.2018
9:52
wiedzmin zdjecia
REKLAMA
REKLAMA

Filmowanie serialowego wiedźmina na Węgrzech to dobre i złe wieści. Złe – bo jednak fajnie byłoby ujrzeć na ekranie piękne polskie krajobrazy. Dobre, bo wygląda na to, że Węgry stają się ulubionym planem filmowym całej branży.

Informacja o filmowaniu serialowego Wiedźmina na Węgrzech nie pochodzi jednak od przedstawicieli Netfliksa czy też samych twórców serialu. Dotarła do niej redakcja Omega Underground, która sama zaznacza, że może to nie być jedyne miejsce, w które ekipa uda się ze swoimi kamerami. No i dopóki owa informacja nie zostanie potwierdzona, należy traktować ją jako plotkę.

Węgry planem zdjęciowym dla serialu Wiedźmin. Tak jak dla innych produkcji serwisu Netflix.

Przyznam, że nieco żałuję. Jednym z bardzo nielicznych atutów polskiego filmu i serialu o Wiedźminie były przepiękne zdjęcia malowniczych polskich krajobrazów. Jestem przekonany, że filmowcy Netfliksa ze swoimi kamerami i zdolnościami potrafiliby fachowo uchwycić piękno naszej ziemi. Z drugiej jednak strony, Węgry również są bardzo malownicze. A na dodatek z jakiegoś powodu stają się coraz bardziej popularne wśród filmowców.

REKLAMA

Na Węgrzech realizowane były takie filmowe projekty, jak Blade Runner 2049 czy Marsjanin. Netflix również już odwiedzał wielokrotnie ten kraj podczas realizacji swojego serialu Marco Polo. Wiedźmin prawdopodobnie jednak będzie więcej czerpał z węgierskiej architektury niż z samych pejzaży. Według informacji Omega Underground, zdjęcia mają być realizowane przede wszystkim w Budapeszcie.

Niedawno mogliśmy oglądać nagrania z castingu do serialu. Jednym z kandydatów do tytułowej roli jest Max Beesley. Ponoć o rolę zabiega również sam Henry Cavill. Data premiery Wiedźmina nieustannie i nieubłaganie pozostaje nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA