REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Wiedźmin" najlepszym polskim towarem eksportowym? Chcesz serialu - podpisz petycję

Saga o Wiedźminie za sprawą serii gier komputerowych od studia CD Projekt RED przeżywa drugą młodość. Fani od dawna marzą, by na motywach prozy Andrzeja Sapkowskiego powstał wysokobudżetowy serial, realizowany z hollywoodzkim rozmachem. Kilka dni temu postanowili wziąć sprawę we własne ręce i wystosowali petycję do największych światowych producentów. 

15.09.2015
9:49
Wiedźmin najlepszym polskim towarem eksportowym? Chcesz serialu - podpisz petycję
REKLAMA
REKLAMA

Założenie jest jedno - autorzy petycji chcą, by producenci HBO, Starz lub Netflix zobaczyli jak wielkim zainteresowaniem mógłby cieszyć się serialowy "Wiedźmin", gdyby powstał. I trzeba przyznać, że są na najlepszej drodze do tego, bowiem wciągu czterech dni pod petycją podpisało się ponad 12 tys. osób z całego świata. Co ciekawe, autor tego wniosku, Adrian Wojtas, zakładał początkowo, że sukcesem będzie osiągnięcie 5 tysięcy podpisów. Jednak popularność jego pomysłu błyskawicznie przerosła oczekiwania - aktualnym celem jest 15 tys., które przy takim tempie zapewne uda się osiągnąć do końca dzisiejszego dnia.

wiedzmin
REKLAMA

Wojtas zamierza przekazać zgromadzone podpisy amerykańskim producentom po zakończeniu petycji. Czy mimo ogromnego zainteresowania ze strony widzów, HBO lub Netflix podejmą temat? Czas pokaże. Jeśli chcielibyście przyłączyć się do tej inicjatywy, możecie to zrobić klikając w ten odnośnik. 

Przypomnijmy, że od jakiegoś czas w planach jest drugi film o przygodach Wiedźmina (na pierwszy spuśćmy łaskawie zasłonę milczenia), którego realizacji miałby się podjąć Tomasz Bagiński. Na drugi (o pierwszym łaskawie nie wspominajmy) serial, tym razem wysokobudżetowy, na pewno nikt by się nie obraził.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA