REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Geralt kontra Bruxa. Świetny zwiastun 2. sezonu "Wiedźmina"

Nowy sezon serialu "Wiedźmin" zbliża się do nas wielkimi krokami. Netflix nagrodził cierpliwość widzów zupełnie nowym trailerem. Trwający prawie 3 minuty zwiastun pokazuje dużo nowych scen. Geralt walczy i używa znaków, Jaskier siedzi w celi, Yennefer planuje ucieczkę, a Ciri trenuje po wiedźmińsku.

29.10.2021
16:49
wiedźmin sezon 2 zwiastun geralt henry cavill
REKLAMA

"Wiedźmin" w sezonie 2. zapowiada się na zdecydowanie bardziej ambitną, większą i ogółem ciekawszą opowieść. Wokół produkcji nie brakuje oczywiście kontrowersji (ostatnio głośno zrobiło się o scenie seksu między Geraltem i Triss), ale większość materiałów z następnej części wygląda naprawdę obiecująco. Netflix oczywiście wie, że nie może osiąść na laurach i musi kontynuować akcję promocyjną produkcji. Dlatego rozesłał dzisiaj do mediów zupełnie nowy zwiastun 2. sezonu, a także serię świeżych zdjęć i wcześniej nieujawniony plakat.

Na pierwszym planie przedstawia on Geralta i Ciri w pełnym rynsztunku i gotowych do walki, co tylko potwierdza zdecydowanie większy nacisk na wspólną relację tej dwójki w porównaniu do 1. sezonu. W tle widzimy zaś Yennefer, która na początku nowych odcinków znajdzie się w niewoli Nilfgaardczyków i dopiero z czasem będzie miała okazję poznania Cirilli. Fani bardziej pobocznych bohaterów z wiedźmińskiego uniwersum (takich jak Jaskier czy Vesemir) nie powinny jednak rozpaczać z ich nieobecności na plakacie oraz zaprezentowanych zdjęciach. Bo sam zwiastun obejmuje wszystkie najważniejsze wątki i postaci.

REKLAMA

Wiedźmin sezon 2 - co pokazuje nowy zwiastun?

Poprzednie materiały wideo poświęcone kontynuacji hitowego serialu koncentrowały się na zarysowaniu związku między Geraltem i Ciri, a także przedstawieniu widzom starożytnego wiedźmińskiego siedliszcza zwanego Kaer Morhen. Dzisiejszy trailer znacząco poszerza tę perspektywę. Imperium na poważnie rozpoczyna wojnę z Północą, która zdaniem Yennefer jest tylko przykrywką dla prawdziwego celu obranego przez cesarza Nilfaardu. W tym samym czasie Ciri rozpoczyna swój trening na wiedźminkę i towarzyszy Geraltowi w różnych przygodach. Ma okazję na własne oczy zobaczyć np. walkę Białego Wilka z Bruxą (ujawniona kilka miesięcy temu sekwencja doczekała się kilku nowych ujęć) i innymi potworami. Zachowania magicznych stworów są niecodzienne i zdaniem niektórych zapowiadają rychły koniec świata.

Wspomniany wcześniej Jaskier pojawia się na krótko na początku materiału, by powrócić w dłuższej scenie na sam jego koniec. Grany przez Joeya Bateya bohater przynosi ze sobą wyczekiwaną dawkę humoru, bo cały zwiastun jest utrzymany w większości w bardzo ponurej, wręcz mrocznej atmosferze. Stawka w 2. sezonie zdecydowanie wzrośnie.

"Wiedźmin" 2. sezon zadebiutuje 17 grudnia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA