REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Wiedźmin" zmieni relację Geralta i Triss. Fani gry mogą się cieszyć

Serial "Wiedźmin" w 2. sezonie prawdopodobnie zmieni znaną z książek naturę relacji Geralta i Triss Merigold. Według zakulisowych doniesień czeka nas scena seksu w miejsce zwykłego uścisku. Czy to pokłosie popularności Triss z gier CD Projekt RED?

28.10.2021
9:22
wiedźmin sezon 2 geralt triss seks
REKLAMA

Geralt z Rivii i Triss Merigold to jedna z najpopularniejszych par w uniwersum "Wiedźmina", ale głównie za sprawą scenarzystów studia CD Projekt RED. To oni uczynili rudowłosą czarodziejkę stałą towarzyszką Białego Wilka i zdecydowanie rozwinęli ich romans. Wydawało się z początku, że serial Netfliksa nie będzie chciał skorzystać z tej inspiracji i nie dołączy się do rozbrzmiewającej wśród graczy dyskusji pt. "Triss czy Yennefer?". Głównie z uwagi na to, jak fatalna była serialowa Merigold. Czarodziejka zupełnie nie przypominała siebie ani z książek, ani gier wideo.

Według zakulisowych informacji ujawnionych przez portal Redanian Intelligence w 2. sezonie kontakty Geralta i Triss ulegną dużym zmianom. Wcześniej w ogóle nie było między nimi chemii, a teraz ich relacja przerodzi się w romans. Budzi to kontrowersje wśród fanów przede wszystkim z uwagi na dosyć poważne odstępstwa od "Krwi elfów" Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza część z cyklu wiedźmińskiego zawiera w 3. rozdziale scenę uścisku między obojgiem bohaterów, ale nic nie sugeruje, by miało wówczas dojść do czegokolwiek bardziej intymnego.

REKLAMA

Serialowy "Wiedźmin" podobno zamieni ten moment w scenę seksu.

Trudno jednoznacznie ocenić przyczyny stojące za tą decyzją. Być może to wynik zacieśnionej podczas Witcherconu współpracy między Netfliksem i CD Projekt RED. Nadrzędne znaczenie wydaje się jednak mieć chronologia. Lauren Hissrich i jej zespół scenarzystów zamknęli większość przygód Geralta z opowiadań w obrębie kilku lat życia nastoletniej Ciri. Z tego powodu nie było czasu pokazać krótkiego romansu między Geraltem i Triss, do którego doszło jeszcze przed bitwą o Sodden. Twórcy najwyraźniej postanowili po prostu przenieść ten wątek do Kaer Morhen.

REKLAMA

Inna sprawa, że zmian może być więcej. Zdaniem Redanian Intelligence Geralt nie zna prawdziwego losu Yennefer i uważa ją za zmarłą. Dlatego też jest skłonny na intymne zbliżenie z Triss Merigold. Rzecz w tym, że w książkach jakiegokolwiek związku między tą dwójką nie byłoby, gdyby Triss nie otumaniła wiedźmina magią. Nie wiadomo, czy w serialu stanie się podobnie, ale na razie nic na to nie wskazuje. Jeżeli decyzja o pójściu do łóżka będzie świadoma z obu stron, to zupełnie zmieniłby się układ sił między Geraltem i Triss. Z czego zapewne bardziej ucieszyliby się fani gier niż książek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA