REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi

No i mamy to. Pierwsze zdjęcia z „Wiedźmina” od Netfliksa, obok Geralta w pełnym niemalże rynsztunku pokazały również 3 symbole. Co one oznaczają?

02.07.2019
15:51
wiedzmin
REKLAMA
260 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nareszcie wiemy coś więcej. Przyznajmy, że niewiele, ale nie ma co narzekać, bo przecież takie już prawo twórców, aby sączyć informacje, podkręcając atmosferę i budując napięcie. Obok zdjęć aktorów dostaliśmy również przedstawienia medalionów, które charakterystyczne są dla bohaterów wiedźmińskiej sagi. Zwróciłem uwagę, że skoro zobaczyliśmy, jak w kostiumach prezentują się Geralt, Yennefer i Ciri, a także dostaliśmy ich charakterystyczne atrybuty – chociaż nie do końca, o czym za chwilę - to teoria mówiąca, że fabuła serii będzie zdecydowanie awanturnicza, zdaje się być jeszcze bardziej prawdopodobna.

Wiedźmińske symbole ze zdjęć Netfliksa

Geralt i znak wilka

Tu sprawa jest stosunkowo prosta, bo wilk, którego widzimy na obrazku to nic innego jak znak cechowy jednej z wiedźmińskich szkół. Medalion nie tylko sygnalizował zleceniodawcy, że naprawdę ma do czynienia z wyszkolonym zabójcą potworów, ale miał również właściwości magiczne. Pomagał wykrywać magię, potwory, a nawet ludzi obdarzonych magią. W jednym z opowiadań, gdy młodziutka Ciri dotknęła medalionu, ten zawibrował, a dla Geralta był to jasny sygnał, że dziewczynka ma zdolności magiczne. Inne znane medaliony wiedźmińskie to te, które miał w posiadaniu łowca nagród Leo Bonhart, m.in. z wizerunkiem gryfa i kota.

Yennefer i obsydianowa gwiazda

Obsydianowa gwiazda była jednym ze znaków charakterystycznych Yennefer z Vengerbergu. Z tego co wiadomo, nie miała żadnych magicznych właściwości, była jedynie ozdobą. Należy pamiętać, że obsydianowi w historii przypisywano liczne magiczne właściwości, nie dziwi więc, że Sapkowski zdecydował się umieścić właśnie ten kamień na szyi czarodziejki.

Ciri i jaskółka

Ten symbol jest najciekawszy, bo jako jedyny jest dość niejasny. Ciri, jako dziewczynka z przepowiedni i dziecko, w którym płynie krew elfów, miała bardzo wiele przydomków. Jednym z nich jest właśnie Jaskółka. Drugim tropem jest, że miecz Ciri również nosił to miano, tylko że w tym wypadku akurat w starszej mowie, a więc Zirael.

REKLAMA
wiedzmin symbole class="wp-image-300821"

Co jednak podoba mi się najbardziej, to fakt, że te 3 symbole, które nawiązują do bohaterów sagi znalazły się wspólnie na oficjalnym logu serialu. Potwierdzają się więc plotki i spekulacje, że fabuła serii opowie o relacji Wiedźmina i Yennefer, którzy biorą pod swoje skrzydła osieroconą księżniczkę, na którą czyha tak wiele niebezpieczeństw.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA