REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi

No i mamy to. Pierwsze zdjęcia z „Wiedźmina” od Netfliksa, obok Geralta w pełnym niemalże rynsztunku pokazały również 3 symbole. Co one oznaczają?

02.07.2019
15:51
wiedzmin
REKLAMA
REKLAMA

Nareszcie wiemy coś więcej. Przyznajmy, że niewiele, ale nie ma co narzekać, bo przecież takie już prawo twórców, aby sączyć informacje, podkręcając atmosferę i budując napięcie. Obok zdjęć aktorów dostaliśmy również przedstawienia medalionów, które charakterystyczne są dla bohaterów wiedźmińskiej sagi. Zwróciłem uwagę, że skoro zobaczyliśmy, jak w kostiumach prezentują się Geralt, Yennefer i Ciri, a także dostaliśmy ich charakterystyczne atrybuty – chociaż nie do końca, o czym za chwilę - to teoria mówiąca, że fabuła serii będzie zdecydowanie awanturnicza, zdaje się być jeszcze bardziej prawdopodobna.

Wiedźmińske symbole ze zdjęć Netfliksa

Geralt i znak wilka

Tu sprawa jest stosunkowo prosta, bo wilk, którego widzimy na obrazku to nic innego jak znak cechowy jednej z wiedźmińskich szkół. Medalion nie tylko sygnalizował zleceniodawcy, że naprawdę ma do czynienia z wyszkolonym zabójcą potworów, ale miał również właściwości magiczne. Pomagał wykrywać magię, potwory, a nawet ludzi obdarzonych magią. W jednym z opowiadań, gdy młodziutka Ciri dotknęła medalionu, ten zawibrował, a dla Geralta był to jasny sygnał, że dziewczynka ma zdolności magiczne. Inne znane medaliony wiedźmińskie to te, które miał w posiadaniu łowca nagród Leo Bonhart, m.in. z wizerunkiem gryfa i kota.

Yennefer i obsydianowa gwiazda

Obsydianowa gwiazda była jednym ze znaków charakterystycznych Yennefer z Vengerbergu. Z tego co wiadomo, nie miała żadnych magicznych właściwości, była jedynie ozdobą. Należy pamiętać, że obsydianowi w historii przypisywano liczne magiczne właściwości, nie dziwi więc, że Sapkowski zdecydował się umieścić właśnie ten kamień na szyi czarodziejki.

Ciri i jaskółka

Ten symbol jest najciekawszy, bo jako jedyny jest dość niejasny. Ciri, jako dziewczynka z przepowiedni i dziecko, w którym płynie krew elfów, miała bardzo wiele przydomków. Jednym z nich jest właśnie Jaskółka. Drugim tropem jest, że miecz Ciri również nosił to miano, tylko że w tym wypadku akurat w starszej mowie, a więc Zirael.

REKLAMA
wiedzmin symbole class="wp-image-300821"

Co jednak podoba mi się najbardziej, to fakt, że te 3 symbole, które nawiązują do bohaterów sagi znalazły się wspólnie na oficjalnym logu serialu. Potwierdzają się więc plotki i spekulacje, że fabuła serii opowie o relacji Wiedźmina i Yennefer, którzy biorą pod swoje skrzydła osieroconą księżniczkę, na którą czyha tak wiele niebezpieczeństw.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA